Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Trzy osoby w areszcie - zabezpieczone narkotyki

Data publikacji 04.12.2012

Stołeczni policjanci zwalczający przestępczość narkotykową zatrzymali sześć młodych osób. Przy nich i w lokalach, które zajmowali, mundurowi znaleźli prawie kilogram środków odurzających oraz specjalistyczny sprzęt do uprawy konopi indyjskich. Podejrzani usłyszeli już zarzuty posiadania znacznej ilości środków odurzających, uprawy konopi, udzielania środków odurzających i czynnej napaści na funkcjonariuszy. Decyzją sądu trzech z zatrzymanych mężczyzn spędzi najbliższe trzy miesiące w areszcie tymczasowym.

Policjanci z wydziału zajmującego się zwalczaniem przestępczości narkotykowej stołecznej policji uzyskali informację o tym, że w jednym z domów na warszawskim Rembertowie mogą znajdować się narkotyki. Funkcjonariusze podjęli dyskretną obserwację budynku. W pewnym momencie pod wytypowanym lokalem pojawił się ford, a jego kierowcy dostarczono przesyłkę. Gdy ruszył policjanci pojechali za nim. Już przy Wale Miedzeszyńskim podjęli próbę zatrzymania mężczyzny. Gdy funkcjonariusze podchodzili do stojącego auta, jego kierowca ruszył z impetem, potrącając jednego z nich. Policjanci oddali kilka strzałów w kierunku pojazdu, jednocześnie ścigając oddalający się pojazd. Pościg zakończył się kilkaset metrów dalej - żadnemu z podróżujących autem mężczyzn nic się nie stało. Po zatrzymaniu i kontroli okazało się, że dwaj 22-latkowie podróżujący samochodem mieli ze sobą cztery duże torebki ze środkami odurzającymi.

Do tej sprawy policjanci zatrzymali także dwóch innych mężczyzn, w tym jednego, który przekazał kierującemu fordem pakunek w okolicach obserwowanego lokalu.

Łącznie zabezpieczono prawie kilogram środków odurzających, wśród których była amfetamina i marihuana. Policjanci zabezpieczyli również specjalistyczny sprzęt do uprawy konopi.

Czterej zatrzymani usłyszeli już zarzuty posiadania znacznej ilości środków odurzających, udzielania narkotyków, uprawy konopi oraz czynnej napaści na funkcjonariusza i prowadzenia pojazdu będąc pod wpływem narkotyku. Trzech z nich najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie tymczasowym. Jeden po usłyszeniu zarzutu posiadania marihuany został zwolniony. Za zarzucane czyny zatrzymanym grozić może kara do 10 lat więzienia. W przeszłości trzech z nich było już notowanych za przestępstwa związane z narkotykami.

(KSP / mw)

Powrót na górę strony