Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zarzuty za posiadanie 3 kg narkotyków

Data publikacji 04.12.2012

Prawie 3 kilogramy narkotyków o wartości szacowanej na blisko 56 tys. złotych oraz 110 kilogramów tytoniu bez polskich znaków akcyzowych zabezpieczyli opolscy policjanci. W związku z tą sprawą dwaj mieszkańcy powiatu brzeskiego usłyszeli zarzuty posiadania znacznej ilości środków odurzających. Za taki czyn grożą im kary do 10 lat pozbawienia wolności.

W  minioną środę  około godziny 11:00 w Opolu policjanci zatrzymali do kontroli drogowej osobowe audi. Autem poruszało się dwóch mieszkańców powiatu brzeskiego. 30- i 35-latek podczas kontroli zachowywali się bardzo nerwowo. Wzbudziło to podejrzenia funkcjonariuszy, którzy postanowili sprawdzić samochód. Podczas kontroli policjanci ujawnili 110 kilogramów tytoniu bez polskich znaków akcyzy. Mężczyźni zostali zatrzymani.

Jeszcze tego samego dnia policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu zabezpieczyli w pomieszczeniach użytkowanych przez zatrzymanych blisko 2 kilogramy amfetaminy i prawie kilogram marihuany. Wartość środków odurzających oszacowano na 56 tys. złotych.

Zebrany przez kryminalnych zajmujących się zwalczaniem przestępczości narkotykowej materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie obu zatrzymanym zarzutów posiadania znacznej ilości środków odurzających.

Za taki czyn grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Wobec 35-latka sąd zdecydował o zastosowaniu środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące, natomiast w stosunku do 30-latka dozór policyjny.

(KWP w Opolu / mj)

Narkotyki u mieszkańców Opolszczyzny >>

Film Posiadali narkotyki w znacznej ilości

Opis filmu: narkotyki, amfetamina marihuana, tytoń, środki odurzające

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Posiadali narkotyki w znacznej ilości (format flv - rozmiar 8.77 MB)

Powrót na górę strony