Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nękała dwie osoby, wysyłając do nich ponad 2 tys. sms-ów

Data publikacji 04.12.2012

Za stalking, czyli uporczywe nękanie innych osób i wzbudzenie w nich poczucia zagrożenia, odpowie przed sądem kobieta, zatrzymana przez policjantów z powiatu kłodzkiego. Jak ustalili funkcjonariusze, dręczycielka przez blisko rok wysłała do mieszkanki powiatu kłodzkiego i jej przyjaciela ponad 2 tys. sms–ów, zawierających wulgarne i obraźliwe treści. Zatrzymana kierowała również, poprzez wiadomości tekstowe, groźby pozbawienia życia. Kobieta trafiła do policyjnego aresztu.

Policjanci wyjaśniając okoliczności sprawy uporczywego nękania 44 - letniej mieszkanki powiatu kłodzkiego oraz jej 57 - letniego przyjaciela ustalili, że ludzie ci od około roku otrzymywali wulgarne sms-y, zawierające groźby i obraźliwe treści. Dręczyciel wysyłając sms-y wzbudził zarówno u kobiety jak i mężczyzny poczucie zagrożenia oraz istotnie naruszał ich prywatność.

W trakcie prowadzonego postępowania funkcjonariusze ustalili, że osobą odpowiedzialną za stalking jest 48 – letnia kobieta, mieszkanka jednej z miejscowości położonych na terenie gminy Lądek – Zdrój. Kobieta została zatrzymana. Jak wynika z ustaleń, przez prawie rok wysłała ona do pokrzywdzonych ponad 2 tys. sms-ów. 

48-latka usłyszy dzisiaj w prokuraturze zarzuty popełnienia przestępstwa. Odpowie ona przed sądem za stalking, czyli uporczywe nękanie osób i wzbudzanie w nich poczucia zagrożenia. W świetle kodeksu karnego, za tego typu przestępstwo, grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku weszła w życie nowelizacja kodeksu karnego, która wprowadziła art. 190a :„Kto przez uporczywe nękanie innej osoby lub osoby jej najbliższej wzbudza u niej uzasadnione okolicznościami poczucie zagrożenia lub istotnie narusza jej prywatność, podlega karze pozbawienia wolności do 3 lat”. Jeżeli następstwem czynów nękającego jest targnięcie się pokrzywdzonego na własne życie, sprawca podlega karze pozbawienia wolności nawet do lat 10.

(KWP we Wrocławiu / mw)
 

Powrót na górę strony