Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ukrywali prawie tonę nielegalnego tytoniu

Data publikacji 04.12.2012

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą KMP w Łodzi zatrzymali trzy osoby, które posiadały i magazynowały wyroby bez polskich znaków akcyzy. Wartość zabezpieczonego towaru wyniosła blisko pół miliona złotych.

Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że w pomieszczeniach magazynowych znajdujących się na jednej z posesji na osiedlu Mania w Łodzi może znajdować się skład kontrabandy. Kiedy pod bramę podjechał samochód subaru, policjanci przystąpili do weryfikacji posiadanych informacji. Okazało się, że w pojeździe znajdowało się ponad 20 kg tytoniu niewiadomego pochodzenia. W konsekwencji zostały zatrzymane dwie osoby, które znajdowały się w aucie. Po przeszukaniu całej posesji funkcjonariusze zabezpieczyli łącznie ponad 900 kilogramów tytoniu bez polskich znaków akcyzy, kilkadziesiąt paczek gotowych papierosów oraz ponad 54 litry trefnego alkoholu. W tej sytuacji zatrzymany został także właściciel posesji, na której znajdował się magazyn kontrabandy.

Kobieta i dwóch mężczyzn w wieku 23 do 58 lat usłyszeli już zarzuty posiadania i magazynowania tytoniu i papierosów bez polskich znaków akcyzy oraz alkoholu niewiadomego pochodzenia, za co przepisy kodeksu karnego skarbowego przewidują odpowiedzialność karną do 3 lat pozbawienia wolności. Śledczy wstępnie oszacowali, że wartość zabezpieczonego towaru wyniosła co najmniej 480 tysięcy złotych.

(KWP w Łodzi / mw)

Powrót na górę strony