Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymana grupa kradnąca bankomaty

Data publikacji 05.12.2012

Kryminalni z KWP zs. w Radomiu i KPP w Płońsku zatrzymali po pościgu czterech mężczyzn podejrzanych o kradzież bankomatu z marketu w Płońsku. W efekcie zatrzymań odzyskano skradzione z bankomatu pieniądze. W samochodach, którymi poruszali się sprawcy, policjanci znaleźli narzędzia służące im do dokonywania włamań, a także kominiarki i radiotelefony. Mężczyźni podejrzewani są o kilka innych, podobnych przestępstw na terenie całego kraju.

Policjanci od pewnego czasu rozpracowywali grupę, która na Mazowszu włamywała się do placówek bankowych, pocztowych i hurtowni. Praca funkcjonariuszy doprowadziła do grupy mężczyzn z Wołomina, która wyspecjalizowała się w tego typu przestępstwach. W ostatnich dniach sprawcy włamali się do jednego z marketów w Płońsku i ukradli znajdujący się tam bankomat. Policjanci po uzyskaniu informacji o włamaniu ruszyli w pościg za włamywaczami. W wyniku pościgu zatrzymali dwa samochody, którymi poruszało się czterech mężczyzn. W samochodach znaleźli narzędzia, które wykorzystywali przy włamaniach (wiertarki, szlifierki kątowe, tarcze do cięcia metalu) oraz kominiarki i radiotelefony. Przy zatrzymanych znaleziono też gotówkę pochodzącą z kradzieży i włamania do bankomatu. Część plików banknotów o nominale 50 złotych mężczyźni mieli przy sobie, a część ukryta była w autach.

Policjanci przeszukali także domy zatrzymanych. Ujawnili tam kolejne pieniądze pochodzące najprawdopodobniej z innych włamań, a na jednej z posesji pocięty sejf. Łącznie zabezpieczono prawie 80 tysięcy złotych.

Prowadzący sprawę funkcjonariusze podejrzewają, że zatrzymana grupa może mieć na swoim koncie inne przestępstwa, popełnione w podobny sposób na terenie całego kraju. 

Prokurator Rejonowy w Płońsku przedstawił zatrzymanym zarzut kradzieży z włamaniem, za co grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani na 2 miesiące.

(KWP w Radomiu / mw)
 

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 8.93 MB)

Powrót na górę strony