Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejny zatrzymany w sprawie uprowadzenia 26-latka

Data publikacji 05.12.2012

Policjanci Centralnego Biura Śledczego zatrzymali w Łomży 48-latka podejrzewanego o udział w uprowadzeniu 26-letniego mieszkańca powiatu kolneńskiego. Jest to już szósta osoba zatrzymana w tej sprawie.

Wczoraj, wczesnym rankiem, funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Komendy Głównej Policji wkroczyli do jednego z mieszkań w Łomży. Z ustaleń policjantów wynikało, że właśnie tam, w domu przyjaciółki, przebywa 48-letni mężczyzna podejrzewany o udział w uprowadzeniu w maju br. 26-letniego mieszkańca powiatu kolneńskiego. Przypuszczenia funkcjonariuszy okazały się uzasadnione. Zaskoczony przez mundurowych mężczyzna nie stawiał oporu. Został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Dzisiaj został doprowadzony do Prokuratury Okręgowej w Łomży.

Cała sprawa zaczęła się w pierwszej połowie maja w Kolnie. Wówczas, w nocy, dyżurny miejscowej komendy powiatowej odebrał sygnał od przypadkowego świadka o kilku mężczyznach, którzy pobili i siłą wciągnęli do samochodu idącego ulicą w Grabowie 26-latka. Podjęte natychmiast działania, w które zaangażowani zostali dodatkowo policjanci z Mazowsza, w ciągu kilku godzin doprowadziły do zatrzymania w miejscowości Łyse samochodu porywaczy i podróżujących nim czterech młodych mężczyzn w wieku od 20 do 25 lat. Dalsze ustalenia doprowadziły wtedy mundurowych do jednego z pobliskich gospodarstw, w którym przetrzymywany był uprowadzony 26-latek. Tam też wpadł kolejny z porywaczy. Decyzją sądu czterech z zatrzymanych mężczyzn zostało wówczas tymczasowo aresztowanych.

(KWP w Białymstoku / mg)

Policjanci odnaleźli uprowadzonego 26-latka i zatrzymali 5 sprawców >>

Powrót na górę strony