Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowiedzą za przestępstwa skarbowe

Data publikacji 05.12.2012

Policjanci z Lublina rozbili zorganizowaną grupę przestępczą zajmującą się przestępstwami skarbowymi. Jak wynika z ustaleń śledczych, członkowie grupy zdołali wprowadzić do obrotu blisko 62 tys. kartonów papierosów, powodując straty na szkodę Skarbu Państwa wynoszące prawie 7 mln złotych. Zatrzymano 8 osób w wieku od 21 do 48 lat. W trakcie przeszukań zabezpieczona została broń długa, ponad 16,5 tys. paczek papierosów oraz ponad 300 litrów alkoholu.

Na trop zorganizowanej grupy przestępczej trafili policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą KWP w Lublinie. W miniony wtorek doszło do realizacji. W działaniach nadzorowanych przez Prokuraturę Apelacyjną w Lublinie brali udział policjanci z Sekcji Antyterrorystycznej oraz funkcjonariusze z Wydziałów Kryminalnego i dw. z Korupcją KWP w Lublinie.

Policjanci dokonali łącznie 24 przeszukań na terenie kilku powiatów województwa lubelskiego-chełmskiego, łęczyńskiego i łukowskiego. Działania prowadzone były również na terenie województwa kujawsko-pomorskiego. Zatrzymanych zostało 8 mężczyzn, mieszkańców Lubelszczyzny w wieku od 21 do 48 lat.
 
Jak wynika z ustaleń śledczych, członkowie zorganizowanej grupy przestępczej trudnili się przestępstwami skarbowymi. Wprowadzali do obrotu pochodzące z przemytu papierosy. Od lipca 2010 roku do sierpnia ubiegłego roku zdołali wprowadzić do nielegalnej dystrybucji  blisko 62 tys. kartonów papierosów, narażając Skarb Państwa na straty w wysokości prawie 7 mln złotych.
 
Podczas przeszukań policjanci zabezpieczyli znaczne ilości bezakcyzowego towaru. Kontrabanda ukryta była w specjalnie skonstruowanych skrytkach.

Zabezpieczono łącznie ponad 16,5 tys. paczek o wartości uszczupleń karno-skarbowych na kwotę nie mniejszą niż 182 tys. złotych. Ujawniono także ponad 300 litrów alkoholu oraz broń długą - karabinek pneumatyczny.

Na jednej z posesji policjanci zatrzymali także poszukiwanego przez Sąd Rejonowy w Katowicach 38-letniego mieszkańca woj. śląskiego. Mężczyzna poszukiwany był  w celu doprowadzenia do aresztu śledczego, ma do odbycia  karę 6 lat pozbawienia wolności.
 
Wczoraj prokuratorzy wobec 4 podejrzanych zastosowali dozory policyjne, zakazy opuszczania kraju i poręczenia majątkowe. Dziś doprowadzeni do Prokuratury Apelacyjne w Lublinie zostaną kolejni zatrzymani. Dwóm z nich śledczy zarzucają m.in. kierowanie grupą przestępczą. Za udział w zorganizowanej grupie przestępczej grozi kara pozbawienia wolności do lat 5, a za kierowanie nią do lat 8.

(KWP w Lublinie / mj)

Film Kolejna grupa przestępcza rozbita

Opis filmu: papierosy, alkohol, przestępczość gospodarcza, zorganizowana grupa przestępcza

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Kolejna grupa przestępcza rozbita (format flv - rozmiar 4.19 MB)

Powrót na górę strony