Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podejrzany o udział w oszustwie i kradzieży ponad 5 milionów złotych - w rękach policji

Data publikacji 05.12.2012

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej we Wrocławiu zatrzymali mężczyznę podejrzanego o udział w oszustwie i w kradzieży ponad 5 milionów złotych z jednej z sortowni działających na terenie Wrocławia. Zatrzymany, po tym jak trafił do policyjnego aresztu, po przedstawieniu zarzutów przez prokuraturę w ramach prowadzonego przez nią śledztwa, decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.

Do zdarzenia doszło w marcu 2010 r. Nieznani wówczas sprawcy, podszywając się pod konwojentów, ukradli z sortowni dużą ilość gotówki. Od samego początku nieprzerwanie nad tą sprawą pracowali funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego i Dochodzeniowo – Śledczego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. Czynności realizowane były w ramach śledztwa prowadzonego przez prokuraturę.

Policjanci przyjęli wiele wersji śledczych. Sprawdzali różne tropy i osoby z różnych środowisk, w tym także grup zawodowych. W ostatnim czasie jeden z tropów doprowadził policjantów do mężczyzny, który w ich ocenie mógł mieć związek z tym przestępstwem. Okazał się nim były funkcjonariusz, który już od 12 lat nie pracuje w Policji, a wcześniej pełnił służbę w pionie prewencji, m.in. jako funkcjonariusz służby patrolowej. Policjanci zlokalizowali też miejsce, w którym podejrzewany obecnie przebywał. Dalsze czynności operacyjne, prowadzone przez funkcjonariuszy, uwiarygodniły podejrzenie.

3 grudnia 2012 r. na podstawie zgromadzonego materiału, na terenie powiatu średzkiego policjanci przeprowadzili realizację. Po 6.00 rano weszli do jednego z tamtejszych domów. Mężczyzna podejrzewany o udział w oszustwie i kradzież ponad 5 mln złotych został zatrzymany. Trafił on do policyjnego aresztu. Po przedstawieniu zarzutów przez prokuraturę, dzisiaj, decyzją sądu, zatrzymany został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.

Obecnie policjanci i prokuratura w dalszym ciągu prowadzą w tej sprawie czynności w kierunku wyjaśnienia szczegółowo wszystkich okoliczności z nią związanych, jak również innych osób, które z tym przestępstwem mogły mieć związek.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 6.81 MB)

Powrót na górę strony