Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukiwani za usiłowanie zabójstwa i rozbój w rękach policji

Data publikacji 05.12.2012

Policjanci z Zespołu Poszukiwań Celowych KWP w Szczecinie wspólnie z policjantami z KMP w Szczecinie zatrzymali dwóch groźnych przestępców poszukiwanych listami gończymi. Jeden z nich poszukiwany był za usiłowanie zabójstwa, natomiast drugi jest sprawcą rozboju, ponadto podejrzewany jest o udział w zorganizowanej grupie przestępczej i posiadanie broni.

Do zatrzymań doszło wczoraj w godzinach przedpołudniowych na terenie Szczecina i Stargardu Szczecińskiego. Dzięki pracy operacyjnej funkcjonariuszy z Zespołu Poszukiwań Celowych Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie ustalone zostały miejsca, gdzie obaj mężczyźni mogli ukrywać się przed wymiarem sprawiedliwości. Sprawcy wiedzieli, że są poszukiwani przez policję, dlatego też często zmieniali miejsca pobytu.
 
Intensywne działania przeprowadzone przez funkcjonariuszy z Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie wspólnie z kryminalnymi i poszukiwaczami z Komendy Miejskiej Policji doprowadziły do zatrzymania 34-letniego sprawcy usiłowania zabójstwa. Mężczyzna nie stawiał oporu, był zaskoczony, kiedy policjanci zapukali do drzwi jego znajomej mieszkającej na Prawobrzeżu. Mundurowi poszukiwali go od listopada 2012 r.

34-latek miał na swoim sumieniu usiłowanie zabójstwa oraz liczne kradzieże z włamaniem. Czyny te popełniał głównie na terenie Szczecina. Mężczyzna w zakładzie karnym spędzi wiele lat.
 
Drugiego z poszukiwanych listem gończym policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie zatrzymali na jednej z ulic w Stargardzie Szczecińskim, mężczyzna wychodził z mieszkania znajomego. 34-latek stawiał opór przy zatrzymaniu, zachowywał się bardzo agresywnie. Był poszukiwany za rozbój, którego dokonał  na terenie województwa zachodnio-pomorskiego w sierpniu 2012 r. Ponadto z ustaleń  policji wynikało, że mężczyzna podejrzewany jest również o posiadanie broni palnej, a także udział w zorganizowanej grupie przestępczej.

34-latek wielokrotnie był notowany na policji, najczęściej za rozboje. Kilka razy był poszukiwany listem gończym, 11 lat swojego życia spędził w więzieniu. Teraz ma do odbycia 2 miesiące aresztu.

Obaj zatrzymani  przewiezieni zostaną do Zakładów Karnych, gdzie odbędą zaległe kary pozbawienia wolności.

(KWP w Szczecinie / mj)

Powrót na górę strony