Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zlikwidowana plantacja w Magdalence

Data publikacji 06.12.2012

Funkcjonariusze stołecznego wydziału do walki z przestępczością narkotykową zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy odpowiedzą za nielegalną uprawę konopi. Plantacja znajdowała się w jednorodzinnym domu na terenie Magdalenki. W lokalu ujawniono również ponad 10 kilogramów gotowego suszu oraz sprzęt do uprawy marihuany. Grozi im teraz do 8 lat pozbawienia wolności.

Dzięki czujności pracowników firmy dystrybuującej energię elektryczną, stołeczni funkcjonariusze zlikwidowali plantację marihuany. Policyjna akcja miała miejsce kilka dni temu w podwarszawskiej Magdalence. Funkcjonariusze zajmujący się walką z przestępczością narkotykową KSP wspólnie z policjantami z Piaseczna weszli do domu jednorodzinnego, gdzie zastali obywatela Polski i obywatela Wietnamu. W pomieszczeniach wewnątrz posesji znaleziono 318 krzewów konopi, ponad 10 kilogramów gotowego suszu oraz sprzęt wykorzystywany przy uprawie tych roślin, między innymi: lampy grzewcze, wentylatory i rozdzielnie prądu. W domu wykorzystywanym do tej nielegalnej uprawy ujawniono również nielegalny pobór prądu.

Dzięki pracy stołecznych policjantów na rynek nie trafi marihuana, która miała powstać z rosnących tam roślin. Zebrane krzewy zostaną teraz poddane ekspertyzie, a następnie zniszczone. 32-latek został aresztowany przez sąd na trzy miesiące, a wobec 33-latka sąd zastosował dozór. Za uprawę konopi grozić im może nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze podkreślają, że sprawa ma charakter rozwojowy, nie wykluczają też kolejnych zatrzymań.
 
(KSP / mj)

Film Zlikwidowana plantacja w Magdalence

Opis filmu: konopie indyjskie, marihuana, plantacja, uprawa, narkotyki

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Zlikwidowana plantacja w Magdalence (format flv - rozmiar 11.55 MB)

Powrót na górę strony