Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kradli samochody i włamywali się do domów w budowie

Data publikacji 06.12.2012

Funkcjonariusze zajmujący się przestępczością samochodową z Komendy Wojewódzkiej w Łodzi wspólnie z policjantami z Łasku odzyskali samochód dostawczy oraz części od skradzionej ciężarówki. Stróże prawa zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy usłyszeli już zarzuty. Jak się okazało, złodzieje - kradnąc pojazdy na terenie kilku powiatów województwa łódzkiego - włamywali się też do domów w budowie, skąd zabierali różne przedmioty.

Na początku listopada 2012 roku łascy policjanci  otrzymali zgłoszenie kradzieży samochodu ciężarowego marki Steyr z terenu gminy Widawa. Właściciel oszacował straty na 70 tys. złotych. Sprawą zajęli się kryminalni zajmujący się zwalczaniem przestępczości samochodowej. Gromadzony na bieżąco materiał dowodowy połączony ze żmudną pracą operacyjną pozwolił funkcjonariuszom na zawężenie kręgu podejrzewanych osób. Dzięki znajomości środowiska przestępczego i dalszej analizie policjanci uzyskali informacje o miejscu przechowywania części ze skradzionej "wywrotki".

4 grudnia 2012 roku sprawcy trafili w ręce stróżów prawa. Funkcjonariusze z Wydziału do walki z Przestępczością Samochodową Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi wspierani przez kryminalnych z Łasku wczesnym rankiem weszli na tereny posesji w powiecie kutnowskim i łowickim. Zatrzymali 38-latka i jego 41-letniego wspólnika. Podczas przeszukań u młodszego z podejrzewanych funkcjonariusze zabezpieczyli m.in. elementy nadwozia i zespołu napędowego z ciężarówki skradzionej na terenie gminy Widawa. Z kolei u jego wspólnika policjanci ujawnili pochodzącego z kradzieży na terenie powiatu kutnowskiego VW transportera, którego wartość oszacowano na 15 tys. złotych. W samochodzie znajdowały się m.in. betoniarka, sprężarka, wyciągarka elektryczna oraz inny sprzęt budowlany.  Jak się okazało, złodziejski duet działał na terenie kilku powiatów województwa łódzkiego. Włamywał się też do domów w budowie.

Obaj mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. W środę 5 grudnia usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem, za które grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Wobec 41-letniego mieszkańca powiatu łowickiego zastosowany został dozór policyjny. Natomiast 38-latek z powiatu kutnowskiego dokonał przestępstwa w warunkach tzw. recydywy i Prokurator Rejonowy w Łasku wystąpił z wnioskiem do sądu o tymczasowy areszt. Mężczyźnie grozić może nawet do 15 lat za kratkami.

Sprawa ma charakter rozwojowy. Policjanci docierają do pokrzywdzonych w tej sprawie i szacują wartość poniesionych strat. Lista zarzutów najprawdopodobniej się poszerzy. Odzyskane mienie niebawem wróci do prawowitych właścicieli.

(KWP w Łodzi / mj)

Powrót na górę strony