Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wpadli z kontrabandą

Data publikacji 06.12.2012

W ręce policjantów z Konina po raz kolejne trafiła kontrabanda. Tym razem zabezpieczono ponad 19 tys. paczek papierosów i 21 kg tytoniu bez polskich skarbowych znaków akcyzy. Śledczy zabezpieczyli również dwa auta, w których przewożono nielegalny towar.

Policjanci z komendy w Koninie od jakiegoś czasu pracowali nad sprawą nielegalnego rozprowadzania papierosów na terenie powiatu. Z analizy zebranego materiału wynikało, że  nielegalny towar  przechowywany jest w wynajmowanym domu na terenie gminy Golina. Funkcjonariusze zorganizowali tam zasadzkę.  Gdy na posesji pojawiły się dwa samochody, mundurowi czekali na nie  razem z funkcjonariuszami  Straży  Granicznej i pracownikami Urzędu Kontroli Skarbowej.  W mercedesie i fiacie multipla  przystosowanym do przemytu znaleziono ukryte papierosy, kolejne - w pomieszczeniach domu.

Łącznie funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 19 tys. paczek papierosów wschodnich marek i 21 kg tytoniu. Nielegalny towar należał do 32-letniego obywatela Armenii, legalnie przebywającego w naszym kraju. Mężczyzna, który prowadził drugi pojazd, tłumaczył, że nie wiedział, co znajduje się w pojazdach.

Wobec 32-latka zajmującego się nielegalnym procederem Urząd Kontroli Skarbowej w Poznaniu wszczął sprawy karne-skarbowe. Za swoje postępowanie odpowie przed sądem. Grozi mu kara nawet 2 lat więzienia i wysoka kara grzywna.

Wszystkie ujawnione papierosy zostały zabezpieczone. Śledczy ustalają teraz, skąd pochodził nielegalny towar.

To już kolejny sukces pracy konińskich policjantów wydziału do walki z przestępczością gospodarczą. Ich skrupulatna i wnikliwa praca operacyjna dwa tygodnie temu zaowocowała zarekwirowaniem 6 tys. paczek nielegalnych papierosów i 265 kg tytoniu.

(KWP w Poznaniu / mg)

Powrót na górę strony