Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Plantacja marihuany zlikwidowana

Data publikacji 06.12.2012

Tarnowscy policjanci zlikwidowali jedną z największych ujawnionych do tej pory w Małopolsce plantacji konopi indyjskich. Zabezpieczono około 1400 krzewów w różnej fazie wzrostu oraz ponad 3 kg gotowego suszu. Wartość czarnorynkowa zabezpieczonych narkotyków może sięgać ponad 2 mln złotych. W związku ze sprawą zatrzymani zostali 4 mężczyźni w wieku od 37 do 43 lat.

Na pierwszy rzut oka wszystko wyglądało zwyczajnie - duży zakład produkujący materiały budowlane. Jednak  pod przykrywką legalnej działalności,  zajmowano się tam uprawą i produkcją… środków odurzających. Plantacja usytuowana  była na poddaszu firmy, w kilku pomieszczeniach,  na  blisko 200 metrach kwadratowych.

Pomieszczenia wyposażone były w specjalne lampy sodowe, instalację elektryczną oraz wentylację. Ściany wyłożone były ociepleniem zapewniającym roślinom  odpowiednią temperaturę oraz chroniącym od przenikania na zewnątrz  specyficznego zapachu. 

Na plantacji rosło ponad 1350 krzewów konopi, w różnym stadium rozwoju. Największe z nich sięgały  1,3 metra. Oprócz tego, na terenie plantacji policjanci zabezpieczyli kilkaset sadzonek konopi,  sprzęt służący do uprawy i produkcji na dużą skalę środków odurzających, a także  m.in. materiały instruktażowe dotyczące uprawy i wytwarzania narkotyków.

W związku z ujawnioną plantacją policjanci zatrzymali czterej mężczyzn w wieku od 37 do 43 lat. Wszyscy trafili do policyjnego aresztu - zostaną doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Tarnowie, która nadzoruje postępowanie w tej sprawie.

Za udział w zorganizowanej grupie przestępczej, zajmującej się produkcją znacznych ilości środków odurzających,  oraz wprowadzenie, uczestniczenie  w obrocie znacznych ilości narkotyków grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat.

(KWP w Krakowie / mg)

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 3.18 MB)

Powrót na górę strony