Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Aresztowany za usiłowanie zabójstwa dwóch osób

Data publikacji 06.12.2012

Do aresztu trafił podejrzewany o usiłowanie zabójstwa 28-letni mieszkaniec powiatu sztumskiego. Policjanci zatrzymali go w poniedziałek, po tym jak młotkiem zadał ciosy kobiecie i mężczyźnie, u których mieszkał. Małżeństwo z ciężkimi obrażeniami trafiło do szpitala. Stan zdrowia kobiety lekarze oceniają na bardzo ciężki. Za usiłowanie zabójstwa grozi kara od 8 do 25 lat więzienia, a nawet dożywocie.

Do okrutnego przestępstwa doszło w małej miejscowości powiatu nowodworskiego na początku tego tygodnia.
 
W poniedziałek około godziny 13.00 dyżurny nowodworskiej jednostki policji otrzymał informację od pogotowia ratunkowego o udzielaniu pomocy medycznej małżeństwu. Zgłaszający poinformował dyspozytorkę, że nocą do mieszkania miało wtargnąć dwóch sprawców, którzy brutalnie pobili małżeństwo.

Policjanci natychmiast pojechali pod wskazany adres. Na miejscu oprócz gospodarza zastali mężczyznę, który, jak sam tłumaczył, od jakiegoś czasu mieszkał z małżeństwem pomagając im w pracach przy gospodarstwie. Już w pierwszych chwilach interwencji funkcjonariusze ustalili, że to właśnie on odpowiedzialny jest za pobicie kobiety i mężczyzny i zatrzymali sprawcę. W chwili zatrzymania 28-latek był trzeźwy.
 
Tego dnia w domu małżeństwa do zmroku pracowali policjanci. Funkcjonariusze pod nadzorem prokuratora zabezpieczali ślady przestępstwa, prowadzili oględziny i zabezpieczyli młotek, którym – jak się okazało – posłużył się sprawca.
 
Wczoraj mężczyzna usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa 58-letniej kobiety i jej o 4 lata starszego męża. Na wniosek Prokuratora Prokuratury Rejonowej w Malborku sąd zadecydował o tymczasowym aresztowaniu sprawcy na 3 miesiące. Za usiłowanie zabójstwa grozi mu kara nawet dożywotniego więzienia.

(KWP w Gdańsku / mj)

Powrót na górę strony