Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjantka mistrzynią świata w Ju-Jitsu

Data publikacji 07.12.2012

Policjantka z województwa śląskiego obroniła tytuł Mistrzyni Świata w Ju-Jitsu. Medalistka tym razem po złoto sięgnęła w Wiedniu. To pierwszy przypadek w historii Polskiego Związku Ju-Jitsu, w którym ta sama osoba po raz drugi z rzędu stanęła na najwyższym podium.

Posterunkowy Agnieszka Bergier od maja pełni służbę w Komisariacie I w Sosnowcu. 21-latka swoją przygodę ze sportem rozpoczęła w szkole podstawowej. Przez 4 lata trenowała pod okiem mistrzyni olimpijskiej w judo, a następnie w klubie „Budowlani” Sosnowiec, z którym związana jest do dziś. Zawodniczka od 12 lat osiąga liczne sukcesy w Judo i Ju-Jitsu będąc wielokrotną medalistką światowych, europejskich i ogólnopolskich mistrzostw juniorów i młodzieży.

Pierwsze złoto na światowych zawodach wywalczyła w 2011 roku w Belgii, zdobywając tytuł Mistrzyni Świata Młodzieży do lat 21 w Ju-Jitsu, w kategorii wagowej do 49 kilogramów. W tym samym roku policjantka zajęła I miejsce na Mistrzostwach Świata Seniorek w Ju-Jitsu w tej samej kategorii, które odbyły się w Kolumbii. Swój sukces powtórzyła w tegorocznych mistrzostwach w Wiedniu, które odbywały się od 30 listopada do 2 grudnia. Nasza policjantka obroniła tam tytuł Mistrzyni Świata Seniorek w Ju-Jitsu.

W historii Polskiego Związku Ju-Jitsu pierwszy raz zdarzyło się, aby ta sama osoba po raz drugi z rzędu sięgnęła po złoto.

(KWP w Katowicach / mj)

Powrót na górę strony