Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kradł z terenu budowy krajowej „siódemki”, straty to blisko 60 tys. złotych

Data publikacji 07.12.2012

Nidziccy kryminalni zatrzymali 28-latka podejrzanego o kradzieże z budowy drogi krajowej nr 7. Na jego posesji policjanci zabezpieczyli materiały budowlane, paliwo i elementy instalacji elektrycznej. Sprawa jest rozwojowa, policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań. Mieszkańcowi gminy Nidzica grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Nidziccy kryminalni ustalili, że na terenie jednej z posesji mogą znajdować się przedmioty pochodzące z kradzieży z terenu budowy drogi krajowej nr 7. Wizyta policjantów zaskoczyła 28-letniego Dawida Sz. Nie zdążył on nawet rozładować samochodu dostawczego, w którym znajdowały się skradzione elementy instalacji elektrycznej.

Policjanci na jego posesji i w pomieszczeniach gospodarczych zabezpieczyli 5,5 tony stali zbrojeniowej, około 7 tys. litrów oleju napędowego, kosze gabionowe, drewno szalunkowe i elementy instalacji elektrycznej o łącznej wartości około 60 tys. złotych. Zabezpieczyli także ponad 200 paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy wartych około 2 tys. złotych.

28-letni mieszkaniec gminy Nidzica został zatrzymany w policyjnym areszcie i usłyszał zarzut kradzieży. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Sprawa jest rozwojowa, policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

(KWP w Olsztynie / mg)

Powrót na górę strony