Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Białostoccy policjanci zatrzymali 7 osób podejrzanych o niszczenie mienia i propagowanie faszyzmu

Data publikacji 07.12.2012

Policjanci z Białegostoku zatrzymali sześciu młodych mężczyzn i kobietę podejrzanych o niszczenie mienia i propagowanie treści faszystowskich. W sumie zniszczyli oni elewacje czterech budynków. Cała siódemka usłyszała już zarzuty i dzisiaj zostanie doprowadzona do prokuratury.

W minioną środę w nocy tuż po godzinie 23.00 dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku został powiadomiony  o zniszczeniu elewacji czterech budynków na osiedlu Słoneczny Stok. Na miejsce natychmiast skierowani zostali policjanci. Tam okazało się, że ktoś farbą w spreju na ścianach namalował symbole i hasła, wśród których były również treści i znaki propagujące ustrój faszystowski, np. swastyka i krzyż celtycki. Łączne starty to blisko 8 tysięcy złotych.

Funkcjonariusze od razu rozpoczęli poszukiwania sprawców. Chwilę później w pobliżu miejsca zdarzenia zatrzymali sześciu młodych mężczyzn i kobietę - w wieku od 17 do 22 lat. Wszyscy to mieszkańcy Białegostoku. Część z nich była pod wpływem alkoholu. Mundurowi zabezpieczyli także puszkę z farbą.

Cała siódemka podejrzana jest o niszczenie mienia i propagowanie faszyzmu. Zatrzymani usłyszeli już zarzuty i dzisiaj zostaną doprowadzeni do prokuratury.

(KWP w Białymstoku / mg)

Powrót na górę strony