Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Bezpieczna zima z Anną Muchą i Weroniką Książkiewicz

Data publikacji 10.12.2012

Dzięki akcji śląskiej Policji ”Sznupek w szpitalu”, pacjentów Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach odwiedziły aktorki: Anna Mucha i Weronika Książkiewicz. Oczywiście dzieci spotkały się również ze Sznupkiem. Dla policjantów Wydziału Prewencji KWP w Katowicach spotkanie było wyjątkową okazją do edukacji w zakresie bezpieczeństwa.

Aktorki przeczytały bajkę "Zuzia jeździ na nartach", której mali pacjenci wysłuchali z wielką radością. Ania i Weronika bardzo chętnie odpowiadały na pytania dzieci i ich rodziców, nie tylko związane z serialami i filmami, w których występują. Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze, nie zabrakło także pamiątkowych zdjęć i autografów. Panie przekazały na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy programy ze spektaklu "Single i remiksy" ze swoimi autografami. Tradycyjnie śląska Policja wystawi je w styczniu na licytację WOŚP.

Dla policjantów Wydziału Prewencji KWP w Katowicach spotkanie było wyjątkową okazją do edukacji w zakresie bezpieczeństwa. Przypomnieli oni dzieciom, a także ich rodzicom, podstawowe zasady bezpieczeństwa na stoku narciarskim. Zwrócili uwagę na obowiązek posiadania kasków przez dzieci oraz omówili zagrożenia związane z zimowymi zabawami (kulig, zabawy na lodzie, rzucanie śnieżkami...). W rozmowie na temat zimowego bezpieczeństwa policjantów aktywnie wspierały zaproszone aktorki, chętnie opowiadając o własnych przygodach na śniegu i lodzie.

Ania Mucha i Weronika Książkiewicz pamiętały także o małych pacjentach, którzy z powodu choroby nie mogli zejść do "Sali z sercem". Odwiedziły ich osobiście na Oddziale Onkologii, Hematologii i Chemioterapii, gdzie rozdawały autografy, rozmawiały z nimi oraz pozowały do wspólnych zdjęć. Zapewne doda to dzieciom pozytywnej energii w walce z chorobą.

Zorganizowanie spotkania możliwe było dzięki zaangażowaniu wielu podmiotów i osób. Akcja została wsparta przez Fundację ABCXXI "Cała Polska czyta dzieciom", Zespół Szkół Specjalnych nr 6 w Katowicach, Górnośląskie Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach oraz wolontariuszy (MOPS w Sosnowcu), którym bardzo dziękujemy. Dziękujemy Agencji Reklamy "ABAKO", która na tę okazję stworzyła i przekazała dzieciom kalendarze ze Sznupkiem.

(KWP w Katowicach / mw)

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 7.98 MB)

Powrót na górę strony