Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Aresztowani za napady na dostawców pizzy

Data publikacji 10.12.2012

Policjanci z Otwocka zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy telefonicznie zamawiali pizzę, a gdy pod wskazane adresy podjeżdżali dostawcy, zastraszali ich nożem i okradali. Mężczyźni dokonali też dwóch rozbojów na kobietach, w tym na ekspedientkę sklepu, którą obezwładnili gazem.

Kilka dni temu do jednego ze sklepów w Otwocku wtargnęło dwóch mężczyzn. Sterroryzowali ekspedientkę, rozpylając w sklepie gaz. Zza lady wyciągnęli kasetkę z pieniędzmi, kobieta próbowała bronić utargu, wołała także o pomoc przechodniów, jednak bezskutecznie. O zdarzeniu powiadomiła oficera dyżurnego otwockiej komendy, który w ten rejon miasta natychmiast skierował podległe mu załogi. Policjanci z wydziału prewencji jako pierwsi zauważyli podejrzanych. Po ich zatrzymaniu wspólnie z funkcjonariuszami z wydziału kryminalnego, dokonano przeszukania, podczas którego odzyskano skradzione ze sklepu pieniądze.

Sprawcami okazali się 29-letni mieszkaniec Otwocka, oraz 27-latek pochodzący z powiatu przasnyskiego. Obaj zatrzymani trafili do policyjnego aresztu.

Policjanci z wydziału kryminalnego prowadzący tą sprawę ustalili, że mężczyźni stoją również za napadem na kobietę, do którego  doszło pod koniec listopada w Otwocku, gdzie uderzeniem pięścią w twarz, sprawcy obezwładnili swoją ofiarę i zabrali jej torebkę.

Kryminalni dokonali przeszukania mieszkania, które wynajmowali obaj mężczyźni. Tu policjanci odnaleźli elementy po tzw. starterach telefonicznych, a po ich sprawdzeniu ustalono, że to właśnie za ich pomocą kontaktowano się z pizzeriami na terenie Otwocka, gdzie po złożonych zamówieniach dochodziło do napadów na dostawców pizzy.

Telefonując podawali za każdym razem inny adres, wybór umówionego miejsca dostawy nigdy nie był przypadkowy. Wybierali miejsca ustronne, zaciemnione i zawsze późnym wieczorem.

Gdy pod wskazanym adresem pojawiał się samochód z pizzerii, z ustronnych miejsc podbiegali sprawcy i terroryzowali dostawcę używając najprawdopodobniej przy tym noża. Z samochodu zabierali pizzę, napoje i termosy. Za każdym razem okradali też kierowcę z posiadanej gotówki. W przeciągu ostatniego miesiąca dokonano na terenie miasta czterech takich czynów.

Policjanci z wydziału dochodzeniowego wystąpili z wnioskiem o zastosowanie wobec mężczyzn środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu, do którego sąd się przychylił. Przestępstwa, których się dopuścili zagrożone są karą pozbawienia wolności do lat 12

(KSP / mj)

Film Aresztowani za napady na dostawców pizzy

Opis filmu: rozboje, napady

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Aresztowani za napady na dostawców pizzy (format flv - rozmiar 5.48 MB)

Powrót na górę strony