Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Oferując fikcyjną usługę oszukali 4,5 tysiąca osób

Data publikacji 10.12.2012

Wrocławscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy oferowali usługę sprawdzenia ilości wykroczeń drogowych. Sprawcy oszukali nie mniej niż 4,5 tys. osób oraz spowodowali straty na kwotę nie mniejszą niż 150 tys. złotych. Za oszustwo grozi nawet do 8 lat więzienia.

Funkcjonariusze Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu ustalili i zatrzymali dwóch mężczyzn, podejrzanych o oszustwo i oferowanie fikcyjnego sprawdzenia wykroczeń drogowych. Zatrzymani to 24-letni mieszkaniec Warszawy oraz 25-letni mieszkaniec Wrocławia.

Sprawcy poza granicami kraju założyli firmę i poprzez prowadzony serwis internetowy oferowali usługę sprawdzenia ilości wykroczeń drogowych w zamian za opłatę.

Każdy z zainteresowanych chcąc otrzymać informację dokonywał płatności poprzez wysłanie sms-ów o wartości kilkudziesięciu złotych. Jak ustalili policjanci, osób oszukanych w ten sposób zostało nie mniej niż 4,5 tys. na terenie całego kraju, na kwotę nie mniejszą niż 150 tys. złotych. Sprawcy trafili do policyjnego aresztu.

Obecnie policjanci wyjaśniają wszystkie okoliczności dotyczące tej sprawy, w tym również liczbę osób poszkodowanych . Funkcjonariusze sprawdzają też inne serwisy prowadzone przez zatrzymanych, czy nie służyły do popełnienia przestępstwa.

Zatrzymanym przedstawiono zarzuty oszustwa, za co grozi kara pozbawienia wolności nawet do 8 lat. Decyzją sądu 24-letni mieszkaniec Warszawy trafił na 3 miesiące do aresztu.

(KWP we Wrocławiu / mj)

Film Oferując fikcyjną usługę oszukali 4,5 tysiąca osób

Opis filmu: oszustwa, wykroczenia drogowe, sms

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Oferując fikcyjną usługę oszukali 4,5 tysiąca osób (format flv - rozmiar 8.06 MB)

Powrót na górę strony