Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zlikwidowali dziuplę samochodową

Data publikacji 10.12.2012

Funkcjonariusze z Dębna zlikwidowali dziuplę samochodową, w której przechowywano auta kradzione na terenie Niemiec. Policjanci zatrzymali 45-letniego mężczyznę, który usłyszał już zarzuty. Za paserstwo grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. Zastosowano wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego.

Policjanci z grupy samochodowej ujawnili dziuplę, która znajdowała się na jednej z posesji w Dębnie. Podczas przeszukania pomieszczeń gospodarczych mundurowi znaleźli 5 samochodów, które jak się okazało, pochodzą z kradzieży na terenie Niemiec. Funkcjonariusze ustalili i zabezpieczyli jeszcze 6 samochodów, które także mogą pochodzić z kradzieży, w sumie zabezpieczono 11 aut.

Policjanci ustalili wstępnie, że we wszystkich zabezpieczonych pojazdach były przerobione numery VIN. Potwierdzili także, że wszystkie samochody zostały skradzione w ciągu ostatnich trzech lat. Łączna wartość odzyskanego mienia - zabezpieczonych aut - wynosi 200 tys. złotych.

Mężczyźnie został przedstawiony zarzut paserstwa, za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Wobec 45-latka prokurator zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego oraz poręczenie majątkowe.

(KWP w Szczecinie / mj)  

Film Policjanci zlikwidowali dziuplę samochodową

Opis filmu: dziupla, kradzione samochody, niemcy, przestępczość samochodowa

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Policjanci zlikwidowali dziuplę samochodową (format flv - rozmiar 6.71 MB)

Powrót na górę strony