Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wizyta Ministra na Opolszczyźnie

Data publikacji 10.12.2012

Wiceminister Spraw Wewnętrznych Michał Deskur wraz z Opolskim Komendantem Wojewódzkim Policji nadinsp. Leszkiem Marcem i Zastępcą Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu złożyli wizytę w Komendach Powiatowych Policji w Prudniku i Krapkowicach.

Wiceminister w obecności Komendantów oraz przedstawicieli samorządu lokalnego oglądał budynek ponad stuletniej komendy, zapoznawał się z warunkami lokalowymi i warunkami pracy krapkowickich policjantów. Wizyta związana była z zaawansowanymi pracami w związku z koncepcją budowy nowego budynku Komendy Powiatowej Policji w Krapkowicach. Inwestycja, o którą zabiegają policjanci i przedstawiciele miejscowego samorządu ma być sfinansowana i podjęta w ramach „Programu standaryzacji komend i komisariatów policji” Ministerstwa Spraw Wewnętrznych na lata 2013-2015. Krótka wizyta gości w gabinecie Starosty krapkowickiego zakończyła wizytę wiceministra Michała Deskura.

Wiceminister Spraw Wewnętrznych wcześniej odwiedził komendę w Prudniku, gdzie obejrzał m.in. biura, w których pracują policjanci, pomieszczenia techników kryminalistyki z urządzeniami do sporządzania zdjęć procesowych i z urządzeniem do utrwalania linii papilarnych, nowoczesną strzelnicę, siłownię, pomieszczenie dla osób zatrzymanych i prudnicką dyżurkę.

(KWP w Opolu / pt)

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 8.79 MB)

Powrót na górę strony