Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odzyskali skradzione samochody

Data publikacji 10.12.2012

W miniony piątek policjanci z Gubina ujawnili dwa skradzione na terenie Niemiec samochody. Pojazdy znajdowały się w stodole u jednego z mieszkańców podgubińskiej miejscowości. Zatrzymano 34-letniego mężczyznę.

W piątek (7 grudnia 2012 roku) policjanci Zespołu Operacyjno-Rozpoznawczego Komisariatu Policji w Gubinie ujawnili w podgubińskiej miejscowości dwa skradzione na terenie Niemiec pojazdy. Pierwszy z nich to samochód ciężarowy typu bus marki Renault Master, a drugi to VW Passat skradziony 27 listopada 2012 roku.

Warty podkreślenia jest fakt, że Renault Master został zgłoszony jako utracony w Niemczech 7 grudnia 2012 roku i tego samego dnia policjanci z Gubina go odzyskali. Tak szybkie odzyskanie tych pojazdów było możliwe dzięki doskonałej współpracy gubińskich policjantów z Polsko-Niemieckim Centrum Współpracy Służb Granicznych, Policyjnych i Celnych w Świecku. Do sprawy tej został zatrzymany 34-letni mężczyzna mieszkaniec powiatu żarskiego.

Policjanci z powiatu krośnieńskiego często współpracują z Centrum Współpracy Służb w Świecku. Tak było choćby 19 września 2012 roku, kiedy to również policjanci z Gubina odzyskali samochód marki Audi A6, skradziony na terenie Niemiec w miejscowości Eisenhüttenstadt.

(KWP w Gorzowie Wlkp. / mj)

Powrót na górę strony