Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany drugi z podejrzanych w sprawie kradzieży ponad 5 mln zł

Data publikacji 10.12.2012

Policjanci z komendy wojewódzkiej we Wrocławiu zatrzymali drugiego z podejrzanych o udział w oszustwie i kradzieży blisko 5,5 miliona złotych z jednej z sortowni. Zatrzymany, po tym jak trafił do policyjnego aresztu, został doprowadzony do prokuratury, gdzie również, tak jak zatrzymany przez policjantów kilka dni wcześniej jego kompan, usłyszał zarzuty. Decyzją sądu mężczyzna został dzisiaj tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy.

Policjanci Wydziału Kryminalnego z komendy wojewódzkiej we Wrocławiu, kontynuując działania operacyjne w sprawie oszustwa i doprowadzenia do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w wysokości blisko 5,5 miliona złotych, na szkodę jednej z sortowni działających na terenie Wrocławia, zatrzymali kolejnego z mężczyzn, podejrzanych o udział w tym przestępstwie. Podejrzany to 37 – letni mieszkaniec jednej z miejscowości położonych w powiecie średzkim. Mężczyzna wpadł w ręce funkcjonariuszy na terenie wrocławskiej dzielnicy Krzyki. Jeszcze tego samego dnia podejrzany został doprowadzony przez policjantów do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty.

Dzisiaj, decyzją sądu zatrzymany został aresztowany na trzy miesiące.

To drugi z zatrzymanych przez policjantów mężczyzn, podejrzany o udział w zdarzeniu, do którego doszło w marcu 2010 r. Nieznani wówczas sprawcy, podszywając się za konwojentów, ukradli z sortowni dużą ilość gotówki. Od samego początku nieprzerwanie nad tą sprawą pracowali funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego i Dochodzeniowo – Śledczego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. Czynności realizowane były w ramach śledztwa prowadzonego przez prokuraturę.

Policjanci i prokuratura w dalszym ciągu prowadzą czynności w kierunku wyjaśnienia szczegółowo wszystkich okoliczności związanych ze sprawą.

(KWP we Wrocławiu / mw)
 

Powrót na górę strony