Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Gala Finałowa projektu "Profilaktyka a Ty/Edukacja" za 2012 r.

Data publikacji 10.12.2012

Minister Spraw Wewnętrznych Jacek Cichocki oraz Komendant Główny Policji nadinsp. Marek Działoszyński a także Sekretarz Stanu w MEN Tadeusz Sławecki byli gośćmi Gali Finałowej projektu Profilaktyka a Ty/Edukacja. Nagrodzeni zostali organizatorzy działania PaT/Edukacja na terenie województwa podkarpackiego i łódzkiego.

Projekt Pat/Edukacja realizowany jest w ramach policyjnego programu „Profilaktyka a Ty”. Finałowa gala odbyła się 10 grudnia 2012 roku w Teatrze Lalka w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.
PaT to największy w chwili obecnej program edukacyjny dla młodzieży, jej opiekunów oraz instytucji i stowarzyszeń działających na rzecz bezpieczeństwa młodych ludzi. Celem programu jest promocja wśród młodzieży bezpiecznego życia – życia bez narkotyków i bez naruszeń prawa.
Partnerem PaT/Edukacja w tym projekcie jest Ministerstwo Edukacji Narodowej. W działaniach szkoleniowych dla nauczycieli i animatorów uczestniczyli dorośli zaangażowani w różne formy pracy z młodzieżą. Szkolenie objęło województwa wskazane przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, w 2012 r jest to województwo podkarpackie oraz łódzkie.
Podczas finałowej gali uhonorowano tegorocznych gospodarzy działania PaT/Edukacja z tych województw. Nagrodzono także organizatora Regionalnego Mazowieckiego Przystanku PaT.
Podczas gali wystąpił m.in. teatr tańca „Kwiaty zła”, który pokazał układ choreograficzny z musicalu „Marzenia”. Uczestnicy finałowej gali mogli także zobaczyć spektakl edukacyjno-profilaktyczny „Sekret” w wykonaniu połączonych obsad przemyskiej i sieradzkiej grupy PaT.

gp
 

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 21.76 MB)

Powrót na górę strony