Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani za nielegalne posiadanie i handel bronią

Data publikacji 11.12.2012

Policjanci z CBŚ zatrzymali dwóch mieszkańców powiatu lubańskiego podejrzanych o posiadanie oraz handel bronią i amunicją. Podczas przeszukania ich mieszkań funkcjonariusze zabezpieczyli 15 sztuk broni palnej i blisko 100 sztuk amunicji, a także proch strzelniczy. Teraz zatrzymani za czyny, o które są podejrzani, odpowiedzą przed sądem. Grozi im kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z wrocławskiego Centralnego Biura Śledczego zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o nielegalne posiadanie i handel bronią. Zatrzymani to mieszkańcy powiatu lubańskiego w wieku 36 i 55 lat.

Policjanci wytypowali miejsca, w których może być przechowywana broń i amunicja nielegalnego pochodzenia. Do zatrzymania doszło w mieszkaniach należących do mężczyzn.  Podczas przeszukania pomieszczeń mieszkalnych funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli 11 sztuk broni palnej długiej oraz 4 sztuki broni krótkiej i blisko 100 sztuk amunicji ostrej - bojowej i myśliwskiej, a także proch strzelniczy. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu.

Obecnie funkcjonariusze wyjaśniają wszystkie okoliczności tych spraw. Sprawdzają m.in. czy zatrzymani zajmowali się również handlem, a także gdzie miała trafić zabezpieczona broń i amunicja. Sprawa ma charakter rozwojowy, niewykluczone są kolejne zatrzymania.

Za posiadanie broni palnej bez wymaganego zezwolenia grozi kara do 8, natomiast handel zagrożony jest karą nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / mj)

Powrót na górę strony