Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Rozbita grupa wyłudzajaca kredyty

Data publikacji 11.12.2012

Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą zatrzymali członków grupy, którzy wyłudzali kredyty i towar ze sklepów. Dwanaście zarzutów usłyszeli trzej organizatorzy tego procederu. Przed sądem stanie też siedem innych osób, które działały jako "słupy" i dokonywały oszustw w częstochowskich sklepach.

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą KMP w Częstochowie, którzy pracowali nad sprawami licznych wyłudzeń kredytów, zatrzymali organizatorów tych przestępstw. Kilka dni temu zatrzymano 32-letniego mężczyznę, ostatniego z członków zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się wyłudzeniami kredytów i towaru z częstochowskich banków i sklepów. Jest to trzeci z organizatorów tych przestępstw. On i dwóch jego wspólników w wieku 39 i 38 lat usłyszeli dwanaście zarzutów dokonywania oszustw oraz udziału w zorganizowanej grupie przestępczej. Mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani.

Jak ustalili śledczy, jeden z organizatorów grupy pracował w częstochowskim sklepie z artykułami AGD i elektroniką. Wykorzystując zatrudnienie w sklepie, pomagał legalizować umowy kredytowe na zakup sprzętu elektronicznego przez podstawione osoby, posługujące się fałszywymi dokumentami. Kolejni członkowie grupy przestępczej zajmowali się wyszukiwaniem osób, które pobierały kredyty i towar za pomocą fałszywych dokumentów, oraz zbytem pobranych nielegalnie towarów. Policjanci zatrzymali i przedstawili zarzuty siedmiu osobom, które działając jako "słupy", dokonywały oszustw w częstochowskich sklepach.

Sprawa ma charakter rozwojowy, nie wykluczone jest zatrzymanie kolejnych oszustów.

(KWP w Katowicach / mg)

Powrót na górę strony