Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nieprawidłowości na kursie na patent starszego sternika

Data publikacji 12.12.2012

Policjanci ze Szczecinka ujawnili nieprawidłowości przy egzaminach na patent starszego sternika. W tej sprawie już siedem osób usłyszało zarzuty. Sprawa jest rozwojowa, możliwe są kolejne zatrzymania.

Szczecineccy  policjanci  prowadzą postępowanie przygotowawcze w sprawie nieprawidłowości przy egzaminach na patent starszego sternika motorowodnego. Podstawowym warunkiem uzyskania i przystąpienia do egzaminu było wypływanie 200 godzin. Funkcjonariusze z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją wykazali, że sześci osób, które uczestniczyły w 2012 r. w takim kursie, wymogu tego nie spełniło, a komisji egzaminacyjnej zostały przedłożone dokumenty stwierdzające nieprawdę w tej kwestii. Na tej podstawie uczestnicy kursu otrzymali patenty. Cała szóstka usłyszała już zarzuty. Teraz grozi im do 3 lat pozbawienia wolności za wyłudzenie poświadczenia nieprawdy.

W sprawie zatrzymana została jeszcze jedna osoba – kierownik jednego z działów organizacji odpowiadającej za kursy. Wczoraj przedstawiono jej zarzut - za utrudnianie prowadzonego postępowania karnego i składanie fałszywych zeznań grozi od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. W stosunku do tej osoby został zastosowany środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru.

Funkcjonariusze ze Szczecinka dalej pracują nad tą sprawą i nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

(KWP w Szczecinie / mg)

Powrót na górę strony