Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani za handel narkotykami

Data publikacji 12.12.2012

Prawie pół kilograma środków odurzających i gotówkę zabezpieczyli policjanci z Włocławka w jednej z kamienic w centrum miasta. Do sprawy zatrzymana została kobieta i mężczyzna. Za posiadanie i usiłowanie wprowadzenia do obiegu znacznej ilości narkotyków grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

W czasie działań prowadzonych na terenie Włocławka policjanci zwalczający przestępczość narkotykową uzyskali informację o tym, że w centrum miasta w jednej z kamienic mężczyzna i kobietą mogą posiadać środki odurzające, które rozprowadzają na terenie miasta. Wczoraj (11.12.2012 r.) w godzinach popołudniowych policjanci zatrzymali 39-letnią kobietą oraz 46-letniego mężczyznę. Podczas przeszukania strychu mundurowi znaleźli prawie 250 g amfetaminy i ponad 200 g marihuany. Część środków była już zapakowana w woreczki i przygotowana do dalszego rozprowadzania. Z takiej ilości narkotyków można było przygotować kilkaset działek, które dzięki przeprowadzonej akcji nie trafią do potencjalnych odbiorców. Natomiast w mieszkaniu kryminalni zabezpieczyli elektroniczną wagę służącą do porcjowania narkotyków, puste woreczki strunówki oraz zabezpieczyli 30 tys. złotych. Kobieta i mężczyzna trafili do policyjnego aresztu.   
 
Funkcjonariusze zajmujący się sprawą zebrali materiał dowodowy, który pozwolił przedstawić zatrzymanym zarzut nie tylko posiadania znacznej ilości narkotyków, ale również dystrybucji i wprowadzania ich do dalszego obrotu. Za posiadanie i udostępnianie znacznej ilości narkotyków grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Bydgoszczy / mj)

Film Zatrzymani za handel narkotykami

Opis filmu: narkotyki, posiadanie, handel, amfetamina, marihuana

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Zatrzymani za handel narkotykami (format flv - rozmiar 6.41 MB)

Powrót na górę strony