Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt za napady na sklepy

Data publikacji 13.12.2012

Szczecińscy policjanci zatrzymali 23 – latka podejrzanego o kradzieże sklepowe. Mężczyzna kradł różnego rodzaju towary grożąc ekspedientkom przedmiotem przypominającym broń palną. W jego mieszkaniu funkcjonariusze znaleźli broń pneumatyczną na kulki, którą posługiwał się przy napadach. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności. Sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu 23 – latka.

23-latek podejrzany o dwa napady na sklepy zatrzymany został przez policjantów z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie i funkcjonariuszy z Pogodna.

Do pierwszego zdarzenia doszło pod koniec listopada. Wówczas sprawca wtargnął do sklepu monopolowego przy ul. Witkiewicza i zagroził pracującej tam ekspedientce przedmiotem przypominającym broń. Mężczyzna  usiłował skraść alkohol oraz papierosy. Został jednak spłoszony i nie zabrał towaru.

Kilka dni temu ten sam młody człowiek pojawił się w innym sklepie przy ul. Traugutta. Schemat jego działania był w tym przypadku taki sam. Sprawca zagroził sprzedawczyni bronią pneumatyczną i zażądał wydania towaru.  23 – latek skradł 300 zł, papierosy, alkohol oraz karty do telefonu komórkowego.

Policjanci podczas wykonywania dalszych czynności w tej sprawie w mieszkaniu podejrzanego znaleźli broń pneumatyczną na kulki, którą jak się okazało, sprawca posłużył się podczas napadów. Mundurowi ustalili także, że młody człowiek ma na swoim koncie również włamanie do sklepu spożywczego w centrum miasta.

23- latek jest dobrze znany organom ścigania. Już wcześniej dopuszczał się czynów karalnych oraz różnego rodzaju przestępstw. Teraz najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Za tego typu przestępstwa grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Szczecinie / mw)
 

Powrót na górę strony