Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprzedawał leki w Internecie

Data publikacji 13.12.2012

Świętokrzyscy policjanci zatrzymali 41-letniego kielczanina podejrzewanego o sprzedaż leków, które miały powodować poronienie. Funkcjonariusze przypuszczają, że zakupu mogło dokonać kilkanaście osób z terenu całego kraju. Za to przestępstwo może mu grozić kara nawet do 2 lat pobawienia wolności.

Policjanci z komendy miejskiej w Kielcach zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej wpadli na trop osoby, która umieszczała ogłoszenia w Internecie oferując do sprzedaży tabletki przeciwbólowe. Internauta wskazywał na ich nietypowe, ale skuteczne zastosowanie. Sprzedający informował, że u kobiet w ciąży powodują poronienie.

Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że do każdego zakupu sprawca dołączał niestandardowy sposób stosowania tabletek oraz świadczył pomoc po ich zażyciu. W swoich anonsach zapewniał o pełnej anonimowości kupującego oraz wskazywał na swoją długą obecność na rynku. Stosował również zabiegi marketingowe w postaci promocji. Cena jednej tabletki wynosiła 15 złotych, natomiast przy jednorazowym zakupie 10 tabletek, sprzedający oferował 2 gratis. Koszt całego opakowania wynosił 150 złotych. Środki miały pochodzić z legalnego źródła, co wstępnie zostało potwierdzone przez śledczych zajmujących się sprawą.

Sprzedawcą okazał się 41-letni mieszkaniec Kielc, którego policjanci zatrzymali w jego mieszkaniu. Mundurowi zabezpieczyli tam komputer oraz telefon komórkowy, którym posługiwał się sprawca.

Śledczy ustalili, że proceder trwał od kwietnia tego roku. Zatrzymany kupował tabletki w aptekach na recepty, a następnie odsprzedawał je.

Za wprowadzanie do obrotu produktów leczniczych bez pozwolenia sprawcy może grozić kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Kielcach / mj)

Powrót na górę strony