Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Tymczasowy areszt dla podejrzanego o kradzieże rowerów

Data publikacji 13.12.2012

Za kradzieże rowerów odpowie przed sądem mężczyzna zatrzymany przez wrocławskich policjantów. Funkcjonariusze udowodnili mu do tej pory co najmniej 15 takich kradzieży. Sprawca wybierał głównie droższe, markowe modele. Wpadł w ręce policjantów w nocy, gdy prawdopodobnie planował kolejną kradzież. Funkcjonariusze znaleźli przy nim m.in. obcęgi, nożyce do cięcia drutu oraz nożyce wielofunkcyjne. Zatrzymany został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Policjanci odzyskali już trzy rowery o wartości około 5 tys. złotych.

Zatrzymany to 34 – letni wrocławianin. Mężczyzna, wcześniej wytypowany przez policjantów wydziału kryminalnego z komisariatu na wrocławskim Śródmieściu, wpadł w ręce funkcjonariuszy w nocy na jednej z ulic dzielnicy Rakowiec.  Prawdopodobnie planował kolejną kradzież, bowiem podczas zatrzymania policjanci znaleźli przy nim narzędzia służące do popełniania tego typu przestępstw, m.in. obcęgi, nożyce do cięcia drutu oraz nożyce wielofunkcyjne.

Na podstawie zgromadzonego materiału i jego szczegółowej analizy, funkcjonariusze ze Śródmieścia udowodnili do tej pory zatrzymanemu kradzież co najmniej 15 rowerów, głównie na terenie wrocławskiego Śródmieścia, ale także dzielnic Rakowiec i Fabryczna, gdzie mężczyzna wyszukiwał droższe, markowe rowery pozostawione lub przypięte do słupków czy stojaków.

Policjanci odzyskali już trzy skradzione rowery o wartości około 5 tys. złotych, które zastawione były we wrocławskich lombardach. Jak ustalili funkcjonariusze, zatrzymany, który niedawno opuścił zakład karny, gdzie odbywał karę za inne przestępstwa, działał na przestrzeni ostatnich dwóch miesięcy.

Mężczyzna usłyszał już zarzuty i decyzją sądu, na wniosek prokuratury, został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Za kradzieże grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci sprawdzają czy zatrzymany nie ma na swoim koncie jeszcze innych kradzieży.

(KWP we Wrocławiu / mw)

 

Powrót na górę strony