Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukiwani sprawcy napadu na lombard

Data publikacji 13.12.2012

Wodzisławscy policjanci poszukują sprawców napadu rabunkowego na lombard. Jak ustalili śledczy, napastnicy doprowadzili do stanu bezbronności pracownicę lombardu, a następnie po zabraniu gotówki i złotej biżuterii odjechali. Przestępcy zostali zarejestrowani na nagraniu monitoringu. Osoby mogące pomóc w identyfikacji napastników, proszone są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Wodzisławiu Śląskim. Za pomoc w identyfikacji sprawców napadu wyznaczona została wysoka nagroda.

Policjanci wydziału kryminalnego z Wodzisławia Śląskiego pod nadzorem prokuratury prowadzą śledztwo w sprawie napadu rabunkowego na lombard mieszczący się przy ulicy Plebiscytowej w Rydułtowach. Do zdarzenia doszło 6 grudnia br. około 17.00. Jak ustalili śledczy, pięciu nie ustalonych dotychczas mężczyzn, w tym  jeden przebrany za mikołaja, po wejściu do placówki obezwładniło pracownicę i skrępowało ją taśmą, a następnie skradło znajdującą się w sejfie gotówkę oraz biżuterię wystawioną w gablotach. Po napadzie napastnicy uciekli najprawdopodobniej ciemnym samochodem marki opel vectra. W trakcie przeprowadzonych czynności zabezpieczono taśmy monitoringu, który umieszczony był we wnętrzu lombardu. Między innymi na jednym fragmencie nagrania zarejestrowana została niezamaskowana twarz jednego ze sprawców.

Osoby mogące pomóc w identyfikacji napastników lub posiadające informacje mogące pomóc w ustaleniu i zatrzymaniu przestępców proszone są o kontakt z Wydziałem Kryminalnym Komendy Powiatowej Policji w Wodzisławiu Śląskim lub z najbliższą jednostką Policji pod nr tel.: 997. Za pomoc w identyfikacji sprawców napadu wyznaczona jest wysoka nagroda.

(KWP w Katowicach / mw) 

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 5.97 MB)

Powrót na górę strony