Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pijana matka miała znęcać się nad małoletnimi dziećmi

Data publikacji 13.12.2012

Policjanci zatrzymali pijaną matkę, która znęcała się nad swoimi dziećmi. Kobieta została zatrzymana w policyjnym areszcie po tym, jak pobiła swojego małoletniego syna. Za przestępstwo znęcania się kobiecie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

We wtorek policjanci zostali wezwani na interwencję do jednego z mieszkań na terenie gminy Nowe Miasto Lubawskie. Z relacji mężczyzny, który wezwał policjantów wynikało, że jego pijana żona pobiła ich małoletniego syna. Chłopiec posiadał widoczne obrażenia na twarzy i plecach. Pod nieobecność męża kobieta miała wielokrotnie uderzać 10-latka ręką i kablem po całym ciele. Sprawczyni oddaliła się z domu jeszcze przed przyjazdem policjantów. Schroniła się u sąsiadów, gdzie została zatrzymana. Kobieta miała ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Zebrany materiał dowodowy w tej sprawie pozwolił na przedstawienie jej zarzutów psychicznego i fizycznego znęcania się nad dwójką małoletnich dzieci.

34-latka przyznała się do zarzucanych jej czynów. Policjanci jeszcze dziś będą wnioskowali o zastosowanie wobec niej środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Za to przestępstwo kobiecie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Olsztynie / mj)

Powrót na górę strony