Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Otwarcie komisariatu w Dobrodzieniu

Data publikacji 13.12.2012

W Dobrodzieniu otwarto nowy komisariat Policji. Na uroczystości obecni byli Wiceminister Spraw Wewnętrznych Pan Michał Deskur, Opolski Komendant Wojewódzki Policji nadinsp. Leszek Marzec, kadra kierownicza opolskiej Policji i przedstawiciele samorządu. Środki na ten cel przekazała Komenda Główna Policji.

Pierwsze działania związane z budową komisariatu rozpoczęły się jeszcze w 2008  roku. Wtedy to władze miasta i gminy w Dobrodzieniu, Uchwałą z 26 września 2007 roku przekazały darowiznę na cel publiczny. Darowizną była część działki położonej w Dobrodzieniu przy ul. Edyty Stein z przeznaczeniem na budowę komisariatu.  Pierwsze prace budowlane nowej siedziby komisariatu przypadły na rok 2011.

Powstały budynek jest nowoczesnym obiektem o europejskim standardzie dostosowanym do potrzeb osób niepełnosprawnych. Powierzchnia użytkowa budynku wraz z garażami to 580 metrów kwadratowych. W komisariacie policjanci mają do dyspozycji 51 pomieszczeń, każdy funkcjonariusz ma odrębny pokój, przed budynkiem znajdują się miejsca parkingowe. Budowę nowej jednostki organizacyjnej Komendy Powiatowej Policji w Oleśnie zakończono w listopadzie 2012 roku. Środki na ten cel przekazała Komenda Główna Policji. Do tej pory siedziba komisariatu mieściła się w części budynku Urzędu miasta i gminy w Dobrodzieniu - użyczonej na rzecz Policji.

Nowy Komisariat Policji w Dobrodzieniu otwarto uroczyście 12 grudnia br. Po symbolicznym przecięciu wstęgi uczestnicy uroczystości mieli okazję obejrzeć w całości nowo wybudowany obiekt. W otwarciu komisariatu udział wzięli m.in. Wiceminister Spraw Wewnętrznych Pan Michał Deskur, Opolski Komendant Wojewódzki Policji nadinsp. Leszek Marzec, Wicewojewoda Opolski Pan Antoni Jastrzembski, Dyrektor Biura Łączności i Informatyki KGP mł. insp. Jerzy Sipa, Pierwszy Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu insp. Jan Lach, Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu insp. Zbigniew Białostocki, Komendant Powiatowy Policji w Oleśnie mł. insp. Tomasz Kubicki, Starosta Oleski Pan Jan Kus, Burmistrz Dobrodzienie Pani Róża Koźlik, Wójt Zębowic Pan Waldemar Czaja, przedstawiciele wojska, straży pożarnej oraz inni zaproszeni goście.

(KWP w Opolu / mw)


 

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 7.63 MB)

Powrót na górę strony