Policja zlikwidowała wytwórnię heroiny - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policja zlikwidowała wytwórnię heroiny

Trzy osoby tymczasowo aresztowane - to dotychczasowy bilans realizacji działań operacyjnych prowadzonych przez Sekcję Kryminalną Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie. Przedmiotem tej sprawy jest produkcja i dystrybucja silnego narkotyku, tzw. polskiej heroiny.

Zatrzymania osób podejrzewanych o udział w tym przestępczym procederze rozpoczęły się 20 sierpnia. Z jednego z rzeszowskich hoteli policjanci wyprowadzili 32-letnią kobietę. Znaleźli przy niej narkotyk.

Kolejne zatrzymania miały miejsce w niedzielę. Do policyjnej izby zatrzymań trafiło dwoje kolejnych mieszkańców Rzeszowa, 30-letnia kobieta i 22-letni mężczyzna, narkotykowi dilerzy.

W ubiegły czwartek z kolei ekipy policyjne wkroczyły do jednego z domów we wsi Smolarzyny koło Łańcuta. Operacyjne ustalenia wskazywały, że mieszkający tam młodzi ludzie (kobieta i mężczyzna) produkują narkotyk.

Przeszukanie potwierdziło ustalenia policjantów. W domu były naczynia z makiwarą (wywar ze słomy makowej), kilka worków ze słomą makową, garnki z gotowym już narkotykiem i odczynniki służące do produkcji "kompotu".

Na aresztowanych osobach ciążą zarzuty wytwarzania i handlu narkotykami.

Powrót na górę strony
Polska Policja