Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nowe radiowozy na drogach Dolnego Śląska

Data publikacji 14.12.2012

Już niebawem na drogach województwa dolnośląskiego można będzie zobaczyć nowe policyjne radiowozy. Dzięki połączeniu środków finansowych samorządów lokalnych i Komendy Głównej Policji zakupiono 10 nowych samochodów, które trafią do funkcjonariuszy z komend powiatowych i miejskich. Natomiast policjanci z wrocławskiego Referatu Wodnego otrzymają specjalistyczną łódź.

Przystosowane do służby w policyjnych barwach samochody marki Kia Ceed w wersji kombi, wyposażone w silniki wysokoprężne o pojemności 1, 6 litra i mocy 130 KM oraz terenowy Nissan Pathfinder z silnikiem diesla o pojemności 2.5 litra i mocy 190 KM będą na co dzień wykorzystywane przez funkcjonariuszy z prewencji lub ruchu drogowego z komend miejskich i powiatowych. Dodatkowo w ramach dostaw centralnych z Komendy Głównej Policji wrocławska drogówka otrzyma również dwa furgony marki Fiat Ducato z silnikami diesla o pojemności 2.3 litra i mocy 148 KM w wersji policyjnej. Są to wyposażone w specjalistyczny sprzęt Ambulansy Pogotowia Ruchu Drogowego. Wszystkie pojazdy wyposażone są w szereg systemów bezpieczeństwa jazdy. Auta posiadają również wzmocnioną instalację elektryczną, a sygnalizacja uprzywilejowania oparta jest całkowicie na energooszczędnej technologii LED.

Nowe radiowozy trafią do policjantów z Bolesławca, Dzierżoniowa, Lubina i Wrocławia. Już niedługo mieszkańcy spotkają je na drogach.

Dodatkowo Referat Wodny z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu otrzyma specjalistyczną łódź motorową marki Parker 650 typu R-2 z silnikiem benzynowym o mocy 170 KM zakupioną ze środków KGP.

(KWP we Wrocławiu / mj)

Film Nowe radiowozy na drogach Dolnego Śląska

Opis filmu: radiowozy, nowy sprzęt, wyposażenie, zakupy

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Nowe radiowozy na drogach Dolnego Śląska (format flv - rozmiar 22.59 MB)

Powrót na górę strony