Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Pracownica banku okradała staruszków

Data publikacji 12.09.2007

Wrocławscy policjanci zatrzymali w Głogowie pracownicę jednego z banków, której zarzuca się wyłudzenie z kont bankowych klientów indywidualnych co najmniej 200 tys. zł. Jak wynika z ustaleń policjantów, 43-latka fałszowała dyspozycje przelewów i wypłacała pieniądze pochodzące z rachunków prowadzonych w formie lokat, akcji i obligacji. Należały one do osób w podeszłym wieku.

Policjanci Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu zatrzymali 43-letnią kobietę, doradcę finansowego klientów indywidualnych, jednego z banków w Głogowie. Kobieta podejrzana jest wyłudzenie poprzez fałszowanie dokumentów bankowych w postaci dyspozycji przelewów i wypłat, wbrew wiedzy właścicieli, pieniędzy pochodzących z rachunków prowadzonych w formie lokat, akcji i obligacji.

Rachunki należały do osób starszych, w wieku 80-82 lata, które nie miały współwłaścicieli, pełnomocników, jak również nie było osób, które mogłyby dziedziczyć środki zgromadzone na ich rachunkach. Często były to oszczędności całego życia. Sprawczyni okradła w ten sposób co najmniej kilka rachunków na kwotę nie mniejszą niż 200 tys. zł.

Funkcjonariusze wpadli na trop podejrzanej, po tym jak jeden z klientów banku zorientował się, że na jego rachunku brakuje pieniędzy i powiadomił o tym policję. Za czyny, których kobieta się dopuściła grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony
Polska Policja