Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjantka mistrzynią Europy w kick-boxingu

Data publikacji 14.12.2012

St.sierż. Marta Waliczek, na co dzień pełniąca służbę w Policyjnej Izbie Dziecka w Bielsku-Białej, wywalczyła tytuł mistrzyni Europy w kick-boxingu w formule kick-light. Policjantka ma już na swoim koncie tytuł mistrzyni świata, który zdobyła w zeszłym roku.

Na Mistrzostwa Europy Seniorów, które odbywały się w dniach od 26 listopada do 2 grudnia, do stolicy Rumunii przybyło blisko 500 zawodników. Do Bukaresztu przyjechała też nasza kadra narodowa w kick-boxingu. 30 zawodników reprezentujących bało-czerwone barwy walczyło w formułach full-contact , kick-light oraz pointfighting.

Ubiegłoroczna mistrzyni świata st. sierż. Marta Waliczek pierwszą walkę przeszła z tzw. wolnym losem, oczekując na rezultat pojedynku pomiędzy Cristiną Caruso z Włoch i reprezentantką Francji Constance De-Crayencour. Po tej walce Marta już po raz kolejny zmierzyła się z utytułowaną reprezentantką Włoch. Pojedynek zakończył się zwycięstwem naszej koleżanki wynikiem 3:0. W walce finałowej rękawice skrzyżowały Czeszka Veronika Kohutova i nasza reprezentantka. Po zaciętym pojedynku zakończonym wynikiem 3:0, zawodniczka klubu Beskid Dragon z Bielska-Białej wywalczyła tytuł mistrzyni Europy w kick light.
 
Swoją sportową karierę Marta rozpoczęła w wieku 12 lat, trenując karate. Od sześciu lat z powodzeniem uprawia kikc-boxing w bielskim klubie „Beskid-Dragon”, osiągając liczne sukcesy w pucharach świata i mistrzostwach Polski. W policyjne szeregi wstąpiła w roku 2006. Obecnie jest wychowawcą w Policyjnej Izbie Dziecka w Bielsku-Białej. Mistrzyni serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Wyniki osiągnięte przez biało-czerwonych na Mistrzostwach Europy w Rumunii (7 złotych medali, 4 srebrne i 11 brązowych) plasują naszą reprezentację na 4 miejscu w ogólnej klasyfikacji medalowej. W poszczególnych formułach walki klasyfikacja przedstawia się następująco:

- kick light - 1 miejsce w klasyfikacji medalowej przed Węgrami, Rosją, Włochami i Słowenią.
- full contact - 5 miejsce, za reprezentacjami Rosji, Norwegii, Niemiec i Turcja.

(KWP w Katowicach / mg)

Powrót na górę strony