Gang nastolatków rozbity - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Gang nastolatków rozbity

Data publikacji 12.09.2007

Krakowska Policja zatrzymała czteroosobową grupę nastolatków napadających na samotnie idące osoby. Do teraz dziewczynom i chłopcom w wieku 15-17 lat udowodniono pięć rozbojów z użyciem noża.

Cała czwórka uciekła pod koniec sierpnia z ośrodków wychowawczych i znalazła sobie lokum w jednym z pustostanów na terenie Nowej Huty. By zdobyć pieniądze młodzi przestępcy postanowili napadać na samotnie idących ludzi. Dwoje z uciekinierów pochodziło z Bieżanowa, więc to właśnie ten teren wybrali dla swojej działalności. To właśnie tutaj doszło do pięciu rozbojów z użyciem noża. 

Młodociani przestępcy działali w każdym przypadku podobnie. Gdy widzieli że idzie samotna osoba w wieku 18-20 lat podchodzili do niej i zaczepiali pytając o papierosa lub o godzinę. Kiedy dana osoba spoglądała na zegarek. bądź wyciągała komórkę aby sprawdzić godzinę łapali ją za rękę przystawiali nóż i żądali wydania wszystkich wartościowych rzeczy. Brali głównie telefony, pieniądze. Raz ukradli nawet buty i kurtkę. Po napadzie uciekali.

Ponieważ napady wyglądały tak samo, policjanci mieli pewność że dokonuje ich jedna grupa. Cała czwórkę zatrzymano w zajmowanym przez nich pustostanie. 

17-latek ma przedstawione zarzuty rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na 2 miesiące. Natomiast w sprawie pozostałej trójki z uwagi na ich wiek materiały zostały przekazane do sądu dla nieletnich.

Ponieważ istnieje duże prawdopodobieństwo, że grupa napadała także w innych rejonach Krakowa, policjanci prowadzący sprawę analizują zgłoszenia o rozbojach z innych komisariatów.

Powrót na górę strony
Polska Policja