Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci z drogówki ujawnili kontrabandę

Data publikacji 17.12.2012

Funkcjonariusze z lubelskiej drogówki ujawnili i zabezpieczyli ponad 6800 paczek papierosów bez akcyzy. Kontrabandę przewoził w oplu 26-letni mieszkaniec Rejowca Fabrycznego. Straty na rzecz Skarbu Państwa oszacowano wstępnie na blisko 88 tys. złotych. Właścicielowi kontrabandy grozi kara pozbawienia wolności do lat 3 i przepadek mienia.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej zatrzymali do kontroli drogowej przy al. Tysiąclecia kierującego samochodem osobowym marki opel vectra. Za kierownicą pojazdu siedział 26-letni mieszkaniec Rejowca Fabrycznego. Podczas kontroli auta mundurowi odnaleźli w bagażniku i na tylnej kanapie papierosy bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Łącznie zabezpieczono ponad 6800 paczek papierosów pochodzących z przemytu. Straty na rzecz Skarbu Państwa oszacowano wstępnie na blisko 88 tys. złotych.

26-latek został zatrzymany i przewieziony do II Komisariatu Policji. Teraz właściciel kontrabandy odpowie przed sądem za przestępstwo z kodeksu karnego skarbowego. Nabywanie, przewożenie i przechowywanie wyrobów akcyzowych bez polskich znaków akcyzy zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 3.

(KWP w Lublinie / mj)

Powrót na górę strony