Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymano kolejną osobę do sprawy napadów na lombardy i zakłady złotnicze

Data publikacji 17.12.2012

Policjanci z wrocławskiego Śródmieścia wspólnie z funkcjonariuszami z komendy miejskiej Policji zatrzymali kolejną osobę w sprawie włamań i napadów na lombardy oraz zakłady złotnicze we Wrocławiu - 22–letniego mieszkańca jednej z podwrocławskich miejscowości. Jest to już trzeci z zatrzymanych w tej sprawie. Do pierwszych zatrzymań doszło na początku grudnia 2012 roku. Wówczas do aresztu trafiło dwóch mężczyzn.

Do rozbojów z użyciem niebezpiecznego przedmiotu oraz włamań doszło w okresie od września do listopada 2012 roku na terenie Ołbina, Starego Miasta i Psiego Pola. Sprawcy, działając w różnych konfiguracjach osobowych doprowadzali do stanu bezbronności pracowników placówek, a następnie, rozbijając młotkiem gabloty kradli znajdujące się tam towary. Bywały również sytuacje w których wybijali szyby od razu po wejściu do placówki. Łupem mężczyzn za każdym razem padały wyroby ze złota – łańcuszki oraz pierścionki.

Pierwszych dwóch podejrzanych trafiło do policyjnego aresztu, a następnie do aresztu śledczego, na początku grudnia br. Teraz w ręce funkcjonariuszy wpadł trzeci podejrzany - 22-letni mieszkaniec jednej z podwrocławskich miejscowości.

Policjanci nadal pracują nad sprawą i sprawdzają czy zatrzymani nie mają na swoim koncie innych tego typu czynów.

Za rozbój grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności. W przypadku, gdy sprawca posługuje się niebezpiecznym przedmiotem, kara ta może wzrosnąć nawet do lat 15.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony