Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

17-latek odpowie za napady z nożem na sklepy

Data publikacji 17.12.2012

Żagańscy policjanci zatrzymali młodego człowieka podejrzanego o napady z nożem w ręku na ekspedientki. 17-latek został ujęty przez funkcjonariuszy bezpośrednio po tym, jak wybiegł z kolejnego sklepu, trzymając w ręku nóż i zrabowane z kasy pieniądze. Zatrzymany został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Wkrótce stanie przed sądem.

W ciągu kilku ostatnich tygodni w Żaganiu doszło do czterech rozbojów w sklepach. Sprawca przy użyciu noża zastraszał ekspedientki żądając wydania pieniędzy z utargu. W sumie łupem napastnika padło kilka tysięcy złotych. Zatrzymanie sprawcy nie było proste. Napastnik działał po zmroku, wybierał małe sklepiki i miejsca o niewielkim ruchu. Przestępcy sprzyjała mroźna pogoda. Opatulony w kurtkę, szalik i czapkę niczym się nie wyróżniał.

Ze względu na bardzo duże zagrożenie kolejnymi napadami nad wytypowaniem i ustaleniem podejrzanego pracowali funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Żaganiu przy wsparciu policjantów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. W piątek, 14 grudnia be., policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Żaganiu zatrzymali młodego człowieka podejrzewanego o rozboje. Mężczyzna został zatrzymany przy ul. Przyjaciół Żołnierza, bezpośrednio po dokonaniu kolejnego, piątego rozboju, w chwili gdy wybiegł ze sklepu z nożem w ręku i plikiem pieniędzy. Po obezwładnieniu zatrzmany został przewieziony do żagańskiej komendy.

Podejrzany zaledwie dwa miesiące temu ukończył 17 lat. Nie był wcześniej karany, jest mieszkańcem Żagania i jeszcze się uczy. Jest podejrzewany o pięć napadów na żagańskie sklepy. Po zebraniu dowodów materiały w tej sprawie przekazane zostały do  Prokuratury Rejonowej w Żaganiu, a następnie do sądu, który zastosował wobec podejrzanego trzymiesięczny areszt tymczasowy.

(KWP w Gorzowie / mw)
 

Powrót na górę strony