Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Usiłowali wprowadzić do obrotu podrobione banknoty euro

Data publikacji 17.12.2012

Policjanci z Praszki zatrzymali trzech mieszkańców Gorzowa Śląskiego podejrzanych o usiłowanie wprowadzenia do obiegu fałszywych banknotów o nominale 50 euro. Jeden z zatrzymanych usłyszał dodatkowo zarzut oszustwa. Podejrzanym grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

W sobotę rano dyżurny Komisariatu Policji w Praszce został powiadomiony przez właściciela kantoru o tym, że jeden z klientów próbował sprzedać dwa banknoty o nominale 50 euro. Właściciel kantoru od razu zorientował się, że banknoty są podrobione i o swoich podejrzeniach natychmiast powiadomił Policję. Powiadomieni policjanci rozpoczęli poszukiwania za mężczyzną, który chciał sprzedać fałszywe banknoty.

Jeszcze tego samego dnia kryminalni z Praszki zatrzymali trzech mieszkańców Gorzowa Śląskiego w wieku 21, 28 i 58 lat podejrzewanych o próbę oszustwa i usiłowanie wprowadzenia do obiegu fałszywych banknotów. W trakcie wykonywania dalszych czynności, w mieszkaniu jednego z trójki zatrzymanych, policjanci znaleźli i zabezpieczyli kolejnych jedenaście podrobionych banknotów o nominale 50 euro. Zatrzymani mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. 

Zebrany w tej sprawie materiał dowodowy dał podstawę do przedstawienia zatrzymanym zarzutów usiłowania puszczenia w obieg podrobionych banknotów. Jeden z nich, który próbował wymienić euro na złotówki, dodatkowo odpowie za oszustwo. Wyjaśnienie pochodzenia podrobionych banknotów będzie jednym z wątków prowadzonego śledztwa. Prokurator zastosował wobec zatrzymanych policyjny dozór oraz zakaz opuszczania kraju.

(KWP w Opolu/ mw)
 
 

Powrót na górę strony