Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nowy Komisariat Policji w Głogowie Małopolskim

Data publikacji 18.12.2012

Od wczoraj policjanci z Głogowa Małopolskiego pracują w najnowocześniejszym na Podkarpaciu komisariacie. Wartość inwestycji wyniosła ponad 3 mln złotych. Inwestycję zakończono po ponad dwóch latach przygotowań i prac budowlanych.

Uroczyste otwarcie komisariatu odbyło się wczoraj w południe. Aktu przecięcia wstęgi dokonali Podkarpacki Komendant Wojewódzki Policji inspektor Zdzisław Stopczyk, Przewodnicząca Sejmiku Województwa Podkarpackiego Teresa Kubas-Hul, Burmistrz Głogowa Małopolskiego Paweł Baj, Komendant Miejski Policji w Rzeszowie inspektor Witold Szczekala oraz aspirant sztabowy Janusz Pustelak, komendant Komisariatu Policji w Głogowie Małopolskim. Budynek poświęcił ks. bp Kazimierz Górny. W uroczystości uczestniczyło także wielu zaproszonych gości.

Historia inwestycji sięga roku 2009, kiedy to 19 maja podpisano porozumienie pomiędzy Komendą Wojewódzką Policji w Rzeszowie i ówczesnymi władzami samorządowymi Gminy Głogów Małopolski w sprawie jej finansowania. Przekazane wówczas przez gminę środki, 150 tys. złotych, przeznaczono na wykonanie dokumentacji projektu. Po akceptacji projektu przez Komendę Główną Policji oraz opracowaniu dokumentacji projektowej, 4 maja 2010 roku uzyskano pozwolenie na budowę. W tym samym miesiącu podpisano nowe porozumienie z Burmistrzem Gminy Głogów Małopolski Pawłem Bajem w sprawie przekazania 1,5 mln złotych na realizację inwestycji. Pozwoliło to 16 czerwca 2011 rozpocząć prace budowlane.

Prace zakończono w 8 listopada 2012 roku. Do grudnia trwało wyposażanie komisariatu w niezbędny sprzęt. Policja odebrała budynek 5 grudnia, a 10 grudnia na podstawie Decyzji Powiatowego Inspektora Nadzoru budowlanego w Rzeszowie uzyskano ostateczne pozwolenie na użytkowanie budynku. Całkowity koszt inwestycji zamknął się w kwocie niemal 3,2 mln złotych.

Nowy komisariat w liczbach

Budynek nowego komisariatu znajduje się na 22-arowej działce i składa się z trzykondygnacyjnej części administracyjno-biurowej o powierzchni 491,61 m² oraz części garażowo-magazynowej liczącej 57,15 m². Zagospodarowany został również teren wokół budynku, znalazły się tam drogi wewnętrzne, miejsca postojowe i chodniki. Do nowego komisariatu wprowadziło się 31 policjantów oraz jeden pracownik cywilny Policji. Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Głogowie Małopolskim obsługiwać będą teren gminy Głogów Małopolski i Świlcza.

(KWP w Rzeszowie / mg)

Otwarcie nowej komendy w Lipnie >>

Powrót na górę strony