Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Finał V edycji kursu samoobrony

Data publikacji 18.12.2012

Zakończyła się V edycja kursu samoobrony dla kobiet w Zawierciu. Po raz kolejny zorganizował go Region IPA Zawiercie i Klub Sportów Walki "Arashi". W trakcie zajęć uczestniczki zdobyły wiedzę i umiejętności, które pozwolą uniknąć ataku lub go skutecznie odeprzeć.

Kurs samoobrony dla kobiet w Zawierciu, który organizowany jest już od kilku lat wciąż cieszy się dużym zainteresowaniem. W piątej edycji kursu wzięło udział około 40 pań. Zajęcia odbywały się dwa razy w tygodniu na sali gimnastycznej w zawierciańskiej komendzie. Przez trzy miesiące uczestniczki ćwiczyły techniki samoobrony i poznały podstawowe zasady sztuk walki. Prowadzili je instruktorzy cywilni sztuk walk ( Ju-Jitsu, Judo, Samoobrona) - Ryszard Matuszczyk, Damian Paszewski oraz policyjni instruktorzy technik i taktyki interwencji - Adam Granat oraz Tomasz Piwowar. Panie wysłuchały również wykładów prawnika i policyjnego psychologa.

Szkolenie zakończyło się uroczystyn wręczeniem certyfikatów ukończenia kursu, na którym, oprócz organizatorów, obecny był Komendant Powiatowy Policji w Zawierciu mł. insp. Paweł Szeląg oraz Zastępca Prezydenta Miasta - Marek Kozieł. Uczestniczki otrzymały również opracowany przez organizatorów poradnik postępowania w styuacji zagrożenia.

Jak zapowiada asp.sz. Adam Granat, przewodniczący Regionu IPA Zawiercie, planowane są kolejne edycje szkolenia.

(KWP w Katowicach / mw)

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 11.29 MB)

Powrót na górę strony