Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Silne leki sprzedawał uzależnionym

Data publikacji 18.12.2012

Policjanci z Międzyrzecza zatrzymali mężczyznę, który licząc na zarobek sprzedawał osobom uzależnionym plastry lecznicze, silniejsze w działaniu od morfiny. Zakamuflowany diler kupował leki w aptece, a następnie jeżdżąc po miejscowości wózkiem dla inwalidów rozprowadzał je ze znacznym zyskiem.

To pierwsza tego typu sprawa w lubuskiem. Policjanci z Komendy Powiatowej w Międzyrzeczu ustalili że 52-letni Stanisław W. – mieszkaniec tej miejscowości trudni się rozprowadzaniem substancji o działaniu psychotropowym. Mężczyzna mając dostęp do wypisywanych przez lekarza recept kupował w aptekach specjalistyczne plastry uwalniające substancję silniejszą w działaniu niż morfina, a następnie ze znacznym zyskiem rozprowadzał je pomiędzy uzależnionymi osobami. Zakup jednego plastra przez podejrzanego wiązał się z wydatkiem 60 groszy. Osoby, którym mężczyzna sprzedawał lek płaciły za niego już 50 zł. Ten swoisty diler narkotykowy dla niepoznaki korzystał z trójkołowego wózka przeznaczonego dla inwalidów. Pojazdem tym poruszał się po miejscowości. Tylko wtajemniczeni widzieli, że kiedy zielony wózek podjeżdża, plastry są do odbioru.

Stanisław W. został zatrzymany przez Policję pod koniec ubiegłego tygodnia. Podczas przeszukania mieszkania mężczyzny policjanci zabezpieczyli 20 opakowań zawierających opisany specyfik, książeczki usług medycznych i recepty przygotowane do wykupienia oraz banknoty o nominałach 50 i 100 zł, które najprawdopodobniej uzyskane zostały z nielegalnej sprzedaży leku. Oprócz mężczyzny zatrzymana została także 31-letnia Monika W., która również brała udział w procederze.

Stanisławowi W. przedstawiono już zarzut wprowadzania do obrotu środków psychotropowych. Mężczyźnie grozi kara od 6 miesięcy do 8 lat więzienia. Zarzut udzielania zabronionych substancji w celu uzyskania korzyści usłyszała także Monika W. Kobiecie grozi kara nie mniejsza niż rok pozbawienia wolności.

(KWP w Gorzowie Wlkp. / mj)

Powrót na górę strony