Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Sprzedał na lewo wędlinę wartą ponad 12 milionów

Data publikacji 12.09.2007

Policjanci ze Wschowy zatrzymali 35-letniego Macieja B., prezesa jednej ze spółek zajmujących się przetwórstwem i sprzedażą wyrobów wędliniarskich w Sławie. Zarzuca mu się między innymi nielegalną sprzedaż wyrobów mięsno-wędliniarskich o wartości ponad 12 milionów złotych. Grozi mu 10 lat więzienia.

W 2006 r. w oparciu o materiały zebrane przez policjantów z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą KWP w Gorzowie Wlkp. i KPP we Wschowie wszczęto śledztwo w sprawie oszustw dokonanych przez prezesa jednej ze spółek wędliniarskich w Sławie. Zabezpieczono dokumentację spółki, przesłuchano świadków i powołano biegłego z zakresu ekonomii.

Wczoraj na wniosek wschowskiej prokuratury zatrzymano podejrzanego w tej sprawie Macieja B. Na podstawie zebranego materiału dowodowego, przedstawiono mu 9 zarzutów określonych w: Kodeksie Spółek Handlowych, Kodeksie Karny oraz Ustawie o rachunkowości. Są to między innymi:
- działanie na szkodę zarządzanej przez niego spółki poprzez sprzedaż wyrobów mięsno-wędliniarskich wartości 12 700 000 zł poza wymaganą dokumentacją księgowo-finansową spółki,
- wprowadzanie w błąd firm, z którymi zawierał umowy na usługi i surowce do produkcji wyrobów wędliniarskich, w efekcie wyłudzenie usług i towarów na kwotę ponad 1 200 000 zł.

Za te przestępstwa Kodeks Karny przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 10.

Powrót na górę strony
Polska Policja