Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Przemycali papierosy do Włoch

Data publikacji 13.09.2007

Policjanci z sekcji kryminalnej Policji w Brzezinach zatrzymali grupę przemytników papierosów.

Jak wynika z zebranego w sprawie materiału dowodowego, od początku 2006 roku na terenie województwa łódzkiego i śląskiego działa zorganizowana grupa przestępcza zajmująca się przemytem papierosów z Polski do Włoch. Wszystko odbywało się z pominięciem akcyzy. Całym procederem kierowało małżeństwo mieszkające w Brzezinach. 41-letni mężczyzna wraz ze swoją 36-letnią żoną organizowali wyjazdy do Włoch. Rolę kurierską w tym przemycie pełniło kilku innych mieszkańców województwa łódzkiego w wieku od 23 do 46 lat i 58-letni mężczyzna z Cieszyna. 

Policjanci przeszukali posesje na terenie Brzezin, Głowna, Łodzi, Zgierza i Cieszyna. Zabezpieczyli m.in. dokumentację świadczącą o orzeczonych wyrokach przez wymiar sprawiedliwości we Włoszech i Austrii właśnie za ten proceder. Zatrzymano pięć osób, wśród nich dwie kobiety. Wszystkim przedstawiono zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się przemytem papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy na teren Włoch. Straty Skarbu Państwa wstępnie oszacowano na co najmniej kilkaset tysięcy złotych. Na poczet grożących kar zabezpieczono kilka tysięcy złotych gotówki i wystąpiono o zabezpieczenie rachunku bankowego jednej z podejrzanych, na którym ulokowano kilkadziesiąt tysięcy złotych. 

Dzisiaj sąd rozpatrzy wniosek prokuratury dotyczący tymczasowego aresztowania 36-latki, której grozi do 8 lat pozbawienia wolności. Wobec pozostałej czwórki prokuratura orzekła dozory policyjne, poręczenie majątkowe oraz zakaz opuszczania kraju. 

Sprawa jest w toku, policjanci zapowiadają kolejne zatrzymania. 

Działania prowadzone były wspólnie z Wydziałem do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej.

Powrót na górę strony
Polska Policja