Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Oszukiwał w sieci - został zatrzymany

Data publikacji 19.12.2012

Łukowscy kryminalni zatrzymali 28-latka, który na jednym z portali aukcyjnych wystawiał do sprzedaży kody doładowujące do telefonów komórkowych. Mężczyzna pobierał pieniądze od klientów nie wywiązując się z transakcji. Jak wynika z ustaleń, podejrzany mógł oszukać nawet 100 osób na kwotę rzędu około 10 tys. złotych. Grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

28-letni mieszkaniec Łukowa wpadł w ręce policjantów w efekcie operacyjnych ustaleń. Jak ustalili stróże prawa, mężczyzna logował się do portalu aukcyjnego i oferował do sprzedaży kody doładowujące do telefonów komórkowych różnych sieci w atrakcyjnych cenach. Po zakończonych aukcjach, pomimo uiszczenia opłat przez kupujących, mężczyzna nie wywiązywał się z zawartych transakcji. W konsekwencji tego klienci nie widzieli ani kodu doładowującego, ani pieniędzy.
 
28-latek został już przesłuchany. Ustalono, że mógł w ten sposób oszukać nawet około 100 osób, nie tylko mieszkańców Lubelszczyzny, a straty na które ich naraził to kwota około 10 tys. złotych. Funkcjonariusze docierają do poszkodowanych klientów 28-latka. Za oszustwo zatrzymanemu grozi kara do 8 lat więzienia.

Policjanci apelują o ostrożność podczas dokonywania zakupów przez Internet. Takie zakupy niosą za sobą pewne zagrożenia. Nie zawsze sprzedający to osoby uczciwe. Aby nie zostać oszukanym sprawdzajmy wiarygodność sprzedającego, przeczytajmy komentarze do aukcji i dobrze się zastanówmy zanim przelejemy pieniądze. Jeżeli mamy jakieś wątpliwości, najbezpieczniej jest skorzystać z „opcji - zapłać przy odbiorze” z możliwością rozpakowania paczki i sprawdzenia towaru.

(KWP w Lublinie / mw)

Powrót na górę strony